دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 109  |  
تاریخ انتشار : 2 آذر 1391 - 19:57
مسئول سازمان بسیج محلات و عشایری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از فعالیت تعداد 63 پایگاه مقاومت بسیج عشایر در این استان خبر داد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، اسحاق عنایتی ظهر امروز در نخستین مجمع استانی بسیج عشایر سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: مجمع استانی بسیج عشایری ترکیبی از اعضای شورای استانی و شورای شهرستانی است و شورای استانی متشکل از 17 نفر و شورای استانی نیز 9 نفر هستند.
وی با بیان اینکه این شورا دارای چهار کمیسیون در زمینه‌های مختلف است، ادامه داد: این کمیسیون‌ها شامل کمیسیون تربیت، آموزش و پژوهش، کمیسیون فرهنگی، امنیتی و مطالبات رهبری، کمیسیون اجتماعی و اقتصادی و کمیسیون بانوان است.
مسئول سازمان بسیج محلات و عشایری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: چشم‌انداز بسیج برای جامعه عشایری استان نیز افزایش کمی و کیفی پایگاه‌های بسیج عشایر و برنامه‌های این پایگاه‌ها است.
عنایتی افزود: حاکم بودن روحیه نشاط، پویایی، معنوی و فرهنگی در پایگاه بسیج عشایر و در نهایت شکل‌گیری یک مجموعه مردمی از دیگر اهداف بسیج به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: جمعیت عشایری خراسان جنوبی هم‌اکنون حدود 82 هزار نفر است که از این تعداد 54 درصد را آقایان و 46 درصد دیگر را بانوان تشکیل داده‌اند و در حال حاضر یک سوم این جمعیت در پایگاه‌های مقاومت بسیج عضویت دارند.
مسئول سازمان بسیج محلات و عشایری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌های چشم‌انداز بسیج باید 70 درصد جمعیت عشایری عضو بسیج شوند، گفت: از این میزان 40 درصد باید بسیجی فعال و 30 درصد دیگر نیز بسیجی عادی باشند.
عنایتی یادآور شد: بر اساس برنامه‌های چشم‌انداز بسیج از سال گذشته بحث افزایش پایگاه‌های بسیج عشایر در دستور کار قرار گرفت که هم‌اکنون در سطح استان 63 پایگاه مقاومت بسیج عشایر داریم.
وی اظهار کرد: از این تعداد 46 پایگاه خاص برادران و 17 پایگاه نیز خاص خواهران عشایری است.
مسئول سازمان بسیج محلات و عشایری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: در هر منطقه‌ای که تعداد اعضای بسیج عشایری به 20 نفر رسید می‌توانیم پایگاه مقاومت بسیج را ایجاد کنیم.
عنایتی افزود: هم‌اکنون برنامه‌های کم‌ارزش و بی محتوا از سطح پایگاه بسیج عشایر جمع شده و برنامه‌ها و فعالیت‌های ارزشی، راهبردی و بامحتوا در دستور کار قرار گرفته است.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.