دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25740  |  
تاریخ انتشار : 3 دى 1396 - 21:07
رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای قاین به سوالات مطرح شده از سوی مردم در بخش سوال از شما پاسخ مسئولین از ما در سایت نسیم قاین پاسخ داد.

به گزارش نسیم قائن ، رضا صادقی رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای قاین درپاسخ به سوالات مطرح شده از سوی مردم در بخش سوال از شما پاسخ مسئولین از ما درسایت نسیم قائن پاسخ داد.

 

 • چرا خروجی قاین از پل جعفرآباد به سمت بیرجند قسمتی خاکی و بسیار خراب است (محل اتصال به جاده سنتو)وآسفالت نمی شود؟

 

صادقی:اتصال پل جعفر آباد به جاده سنتو در طرح اولیه آن دیده شده بود ولی به لحاظ عدم حل مشکلات آن از طریق شهرداری نظیر جابه جایی تیرهای برق  و.. هنوز این طرح عملا اجرایی نشده است.

 • چرا اداره راه مسیر قسمتی ازجاده آسیایی را که ازداخل شهر میگذرد به شهرداری واگذارنمیکند؟

 

صادقی:در مورد واگذاری مسیر داخل شهر به شهرداری مکاتبات لازم صورت گرفته است وامیدواریم که این اقدام هر چه سریعتر عملی شود.

 • احتراماً در خصوص وضعیت ورودی شهر از سمت کمربندی به بلوار سیمان شهر به استحضار می رساند، چند ماهی است که پروژه زیرگذر کمربندی متوقف شده است و مشخص نیست که چه زمانی مجدداً فعال خواهد شد، حال آنکه در ارتباط با هر پروژه ای ابتدا باید برنامه ریزی لازم صورت پذیرد و منابع تامین نقدینگی آن پیش بینی و سپس اقدام به اجرا شود تا در میانه راه این چنین توقف حاصل نگردد و مشکلات عدیده برای مردم ایجاد نشود.

پیمانکار پروژه جهت اجرا، راه ورودی به داخل شهر را مسدود و یک راه فرعی به صورت موقت جهت تردد ایجاد نمود، که بسیار نامناسب و بدون هیچ گونه شن ریزی و داشتن حداقل خصوصیات یک راه فرعی می باشد؛ همچنین وضعیت ایمنی آن نیز نامطلوب و در بخشی از آن دید افقی بسیار محدود و در هر لحظه امکان تصادف وجود دارد که در صورت وقوع هر گونه حادثه ای در این مسیر مسئولیت آن بر عهده کارفرما و پیمانکار و سایر مسئولین مربوطه در پروژه زیر گذر خواهد بود.

 • سوال این است که چرا کار با تاخیر مواجه شده  واقدام خاصی صورت نمی گیرد؟
 •  

صادقی:در مورد بلوار سیمان شهرو اتصال آن به کمربندی در نقشه طرح تفضیلی شهر قاین  بلوارسیمان  به کمربندی اتصال ندارد وپس از اجرای تقاطع غیر همسطح در صورت پیش بینی اتصال به کمر بندی اقدام مقتصی صورت خواهد گرفت.

 • جاده مسیر قاین به تیغدر  از اکبریه و چدان نصفش روکش  نشده آیا در دستور کار اداره قرار دارد وچه زمانی اجرایی خواهد شد؟
 •  

صادقی:مسیر قاین- ‌اکبریه .- سراهی رومشتیک از مسیرهای فرعی می باشد که بنا به ضروریت در  مقاطعی که آسفالت محور تخریب گردیده بود روکش موضعی صورت گرفته و جز پیشنهادات این اداره جهت ارتقا به راه اصلی می باشد که در صورت تامین اعتبار اقدام خواهد شد.

 • چرا پس از سی سال که شهرک دهشک در موقعیت فعلی  قرار دارد وباتوجه به اینکه هشتاد در صد مردم باید عرض جاده رو طی کنند پل زیر گذردراین محل احداث نمی شود ؟
 •  

صادقی:احداث زیر گذر باند قدیم محور قاین - گناباد در دهشک از خواسته های پیشنهادی می باشد که پی گیر اعتبار آن هستیم و در صورت تامین اعتبار اقدام خواهد شد

 • برای میدان شهید کاوه و ورودی شهرک ولی عصر چه کارهایی از طریق آن اداره شده است و چرا لاک پشتی کارها به پیش می رود؟

صادقی: در مورد میدان شهید کاوه  و ورودی شهرک ولی عصر عملیات اجرایی آن بر عهده شهرداری قاین می باشد

 •  راه های روستاهای منتهی به قاین از جمله ابوالخیری و شاهیک و جعفر آباد و دستیک و .. را رسیدگی کرده و آسفالت نمایید. آیا تاکنون کاری برای این راه های روستایی انجام داده اید؟

صادقی: در رابطه با راههای روستاهای ذکر شده با توجه به اینکه به شهر قاین متصل می باشد عملا راه روستایی به آن معنی و مفهوم واقعی وجود ندارد که قابل پی گیری باشد فکر  میکنم منظور سوال شده بیشتر بحث معابر روستایی باشد که میبایست از طریق بنیاد مسکن پی گیری شود.

 • راه های روستایی شهرک قدس،روشک،گلگنج،برکوک،خشک از سمت قاین به بیرجند از علائم راهنمایی ورانندگی مناسبی برخوردار نیستند به طوری که منجر به رد کردن جاده ومشکلاتی برای خودروهایی که مقصدشان  رفتن به روستاهای فوق می باشند ایجاد می شود،چرا نسبت به چراغ چشمک زن اقدام نمی شود؟

صادقی:با توجه به عملیات اجرایی باند دوم در کنار محور قدیم تعدادی از علائم جمع آوری و علائم موقت نصب شده است و جدیدا هم چراغ چشمک زن در تقاطع مربوطه از طرف قاین نصب شده  و دیگر علائم هم بروزرسانی شده است.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران

پاسخ آقای صادقی در مورد اتصال بلوار سیمان به کمربندی قانع کننده نیست، اگر قرار به اتصال نیست لطفا راه پر خطر و بسیار نامناسب فعلی را مسدود نمایید قبل از آن که اتفاق ناگواری رخ دهد؛ ضمنا یک ورودی مناسب از جاده به داخل شهر را معرفی نمایید که احتمال خطر تصادف در آن ناحیه پایین باشد؛ ورودی سمت دانشگاه آزاد فاجعه ای در طراحی و مهندسی محسوب می شود، برای این طراحان و مدیران نخبه شهر قاین اسفند دود کنید و وان یکاد بخوانید که چشم زخم نخورند.
سلام-فرمایشات اقای صادقی درست اما مگه نباید فکری برای ورودی به شهر بشه که ایشون بحث پیش بینی اتصال کمربندی رو مطرح می کنند این در صورت هست که شهر قاین فاقد ورودی استاندارد و به عبارتی مهندسی می باشد مانند پل های زیرگذر دانشگاه آزاد که افتضاح مهندسی و طراحی هست.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.