دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 23318  |  
تاریخ انتشار : 27 تير 1396 - 23:11
قاین دارای 2 دستگاه سونوگرافی یکی در کلینیک ویژه بیمارستان است، که با حضور 2 متخصص خانم به ارائه خدمت می‌پردازد و دستگاه دیگر هم در قسمت رادیولوژی بیمارستان شهدا مستقر است، که با وجود نوبودن، متأسفانه از کیفیت و قابلیت مناسب برای استفاده برخوردار نیست.

به گزارش نسیم قائن ، یکی از مشکلات تقریباً کهنه و آزاردهنده برای مردم قاینات در عرصه بهداشت و درمان، مسأله نداشتن دستگاه سونوگرافی و یا نبود متخصص سونوگرافی بوده است، که همواره به‌نوعی در مطبوعات شهرستان نیز انعکاس داشته است.

با وجود 2 دستگاه سونوگرافی برای شهرستان و حضور متخصصین آن انتظار می‌رفت، این مشکل حل شود، اما هنوز هم مشکل عدم دسترسی و یا بهتر بگوییم ازدحام دریافت نوبت در این زمینه وجود دارد.

در این گزارش سعی شده است، به بررسی چرایی این امر بپردازیم.
اکنون قاین دارای 2 دستگاه سونوگرافی یکی در کلینیک ویژه بیمارستان است، که با حضور 2 متخصص خانم به ارائه خدمت می‌پردازد و دستگاه دیگر هم در قسمت رادیولوژی بیمارستان شهدا مستقر است، که با وجود نوبودن، متأسفانه از کیفیت و قابلیت مناسب برای استفاده برخوردار نیست و عملاً بلااستفاده است و به‌قولی خاک می‌خورد، زیرا گویا که این دستگاه با آن‌چه مورد درخواست بوده، مطابقت نداشته است، و تلاش‌ها برای برگشت و تعویض آن‌هم تاکنون ثمری نداشته است.

این امر سبب شده است تا کار متخصصین در کلینیک ویژه بیمارستان در ارائه خدمات سونوگرافی به‌دلیل حضور همه متقاضیان برای استفاده از خدمات سونوگرافی، بسیار سخت و دشوار گردد و مردم نیز در دریافت نوبت با مشکل مواجه باشند، امری که مورد سؤال خبرنگاران در نشست خبری با ریاست شبکه بهداشت و درمان قاینات نیز قرار گرفت و دکتر حمیدی در مورد مشکل مطرح شده نوبت‌دهي سونوگرافي که گاهي 4 تا 5 روز طول مي‌کشد، گفت: با وجود دو پزشک سونوگرافي روزانه بين 80 تا 120 بيمار ويزيت مي‌شوند و در هر ساعت بين 5 تا 6 بيمار پذيرش مي‌شوند و به‌تناسب تعداد بيماران، ساعات کاري پزشکان ما نيز افزايش مي‌يابد و معمولاً بيماران اورژانسي سريع در نوبت قرار مي‌گيرند و اگر چنان‌چه بيماري، از نوبت‌دهي طولاني گلايه‌مند بوده است، قطعاً وي جزء بيماران تشخيصي يا NT است، که تأخير در زمان انجام اين سونوگرافي، براي بيمار مشکلي ندارد و گرنه بيماراني که در نسخه پزشک اورژانسي قيد شده باشد، بلافاصله در نوبت پذيرش قرار مي‌گيرند.

با وجود این پاسخ باید گفت: اگر دستگاه سونوگرافی دوم قاین فعال گردد، قطعاً بسیاری از این مشکلات حل خواهد گردید. حال این‌که این مشکل از کجاست، شهرستان، استان و یا تهران و این‌که چگونه باید حل گردد، مسئله‌ای است که روشن‌شدن آن به حل این مشکل کمک خواهد کرد و به نظر می‌رسد همت یکپارچه همه مسئولین شهرستان اعم از ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، فرماندار، نماینده و … را می‌طلبد.

محقق شدن این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر روند پذیرش بیماران و رضایتمندی آنان داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

قصه پر غصه بخش در مان و سکوت مسئولین استان

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.