دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 21060  |  
تاریخ انتشار : 19 فرو 1396 - 22:36
در کتابچه های معرفی بقاع شاخص خراسان جنوبی که توسط اداره کل اوقاف وامور خیریه استان تهیه شده است هویت شهرستان قاینات در معرفی بقاع متبرکه نادیده گرفته شده است.

به گزارش نسیم قائن ، شهرستان قاینات بزرگترین شهراستان خراسان جنوبی  ودارای امام زادگان وبقاع متبرک زیادی است وهر ساله امامزادگان شهرستان قاینات میزبان میهمانان ومسافرین در ایام مختلف سال هستند.

اداره کل اوقاف وامور خیریه  خراسان جنوبی در راستای معرفی بقاع شاخص خراسان جنوبی کتابچه هایی را آماده کرده است ودر این کتابچه ها به معرفی برخی از بقاع شاخص خراسان جنوبی پرداخته است.

در کتابچه هایی که نوروز امسال در خراسان جنوبی توزیع شد درخصوص بقاع معرفی شده  شهرستان قاینات دراین کتابچه عمدا یا سهوا اشکالاتی وجودداشت به طوری که این موضوع باعث گلایه های مردم شهرستان قاینات شد ودر فضای مجازی دست به دست چرخید .

درمعرفی امام زاده عبداله کارشک  وامام زاده اسماعیل خشکان که در بخش نیمبلوک واقع شده اند این گونه به ثبت رسیده است؛ امام زاده عبدالله  در روستای کارشک در11کیلومتری شهرستان خضری دشت بیاض و175کیلومتری بیرجند وامام زاده اسماعیل در روستای خشکان ودر 32کیلومتری شهرستان خضری و180کیلومتری بیرجند .

این درحالی است که در تقسیمات کشوری خضری دشت بیاض به عنوان شهر شناخته شده است وهنوز به شهرستان تبدیل نشده است .

درادامه  معرفی بقاع متبرکه ،امام زاده زیدبن موسی (زیدالنارآفریز)نیز با آدرس امامزادگان زیدبن موسی در روستای آفریز از توابع روستای آرین شهر نوشته می شود در حالی که آفریز از روستاهای بخش سده وآرین شهر نیز در تقسیمات کشوری شهر است نه روستا .

یکی از امام زادگانی که در شهر قاین واقع شده است امام زاده زیدبن موسی بن جعفر (ع)مشهور به امام زاده فرخ آباد قاین است که در آدرس مذکور دراین کتابچه هیچ نامی ازقاین برده نشده است وآدرس این امام زاده در فاصله 100کیلومتری بیرجند نوشته شده است .

آنچه جای سوال است این می باشد که اگر نگارنده این کتابچه قصدی در خصوص حذف نام قاینات ازین کتابچه نداشته است چرا برای معرفی سایر بقاع متبرکه شهرهای استان نام شهر در کنارآدرس امام زادگان قید شده است وتنهاقاینات است که در معرفی از قلم افتاده است؟؟؟؟

چاپ این کتابچه ها هرساله هزینه هنگفتی رابرای ادارت ونهادها به دنبال دارد وهزینه زیادی از بیت المال در چاپ کتابچه استفاده می شودوداشتن غلط املایی از یک نظر نیاز به ویرایش قبل از چاپ شدن دارد واز طرفی دیگر معرفی بهتر بقاع متبرکه وآدرس صحیح نیز مسافران را در دسترسی بهتر این امام زادگان کمک می کند هرچند دراین کتابچه مذکور فقط هویت قاینات برای خوانندگان نامفهوم است وبقیه بقاع متبرکه به درستی وبا ذکر نام شهر نوشته شده است.

نکته مهم تر این است که آیا نبایستی در خصوص معرفی بقاع وآدرس دقیق آن از مسئولین هر شهری پرسیده شود تا نام شهر ،شهرستان درج نگردد؟؟؟(شهرستان خضری دشت بیاض)

وتوصیه آخر به مردم شهرهایی که مدتهاست به دنبال تبدیل شدن شهرهابه شهرستان هستند دیگر نیازی نیست به وزارت کشور مراجعه کنند چرا که اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان جنوبی در تقسیمات کشوری دست به قلم خوبی دارد وشهررا تبدیل به شهرستان وروستا می کند ونمونه های آن دراین کتابچه مشهود است.

 

نظرات کاربران

چرا می گید بی غرض غرض از سرو کولش می باره به یک بچه هم که بگی می فهمه غرضی در کار بوده.وگرنه امامزاده زید آدرس به این دقیقی چرا باید با این طرز آدرس دادن مردم رو سر در گم کنند ،صد کیلومتری کدوم سمت ،آیا می خواستند امامزاده ها رو معرفی کنند یا بیرجند رو .حداقل بازدید کنندگان امامزاده زید رو که سرگردون کردند
با حرف این دوست عزیز و همشهری گرامی موافقم من مشکل رو در خواب زمستانی مسئولین می بینم مسئولین هنوز فکر صندلی های خودشون هستند به جای دیدن این مشکلات نمیدونم چجوری میخوانجواب این مردم و جواب فرهنگ و تمدن غریب و مظلوم قاین رو بدن خدا از هر کی کم کاری می کنه نگذره
ممنون از درج این مطالب از فرماندار ، نماینده ، شورای شهر و امام جمعه محترم انتظار می رود پیگیری نمایند.اگر یک مورد بود امکان اینکه سهوی بودن به ذهن می رسد اما این همه ایراد نشان از عمدی بودن دارد.
این دفعه اول نیست که از مرکز استان اینکارها انجام می شود از مسئولین تقاضا داریم چون هزینه بیت المال را هدر داده اند، از بیت امال نگذرند و عوامل این اشتباه عمدی را جریمه کنند
حتما عمدیست،این دفعه اول نیست ومطمئنا آخرین دفعه هم نخواهد بود.مسئولین استان تا اسم قائن رااز نقشه ایران حذف نکنند ازپای نخواهند نشست. چرا اسم قهستان که ازابتدا وقرنهاست که اسم قائنات بوده باید روی روستایی ازبیرجند گذاشته بشه که تاریخ قائن رو فراموش کنه. مسئولین شهر هم همچنان درجنگ چپی وراستی هستند

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.