دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 19647  |  
تاریخ انتشار : 6 بهم 1395 - 21:57
تنبیه تلخ دانش آموزان این بار در شهرستان قاینات تکرار شد.

به گزارش نسیم قائن ، اخباری که هر از گاهی  از نوع برخورد برخی معلمان با دانش‌آموزان در گوشه و کنار به گوش می‌رسد و البته واکنش ها و تبعات ناگوار این برخوردها جز برانگیختن حس تأسف در جامعه حاصلی ندارد.

حال آنکه  این روزها به لطف گسترش شبکه‌های مجازی و انتشار اخبار و فیلم‌های مستند هر اتفاقی حتی در دورترین نقاط کشور که رخ دهد بلافاصله به طور گسترده  انعکاس پیدا می‌کند و دیگر نمی‌توان منکر چنین وقایعی شد.

عصر امروز در فضای مجازی تصاویری از تنبیه دانش آموزان یکی از مدارس قاین توسط معلم این مدرسه منتشر شد که بنا به گفته دانش آموزان به دلیل  کم شدن نمره تنبیه می شوند.

خبرنگار نسیم قائن برای صحت این موضوع با تعدادی از والدین دانش آموزان تماس گرفت.

پدر یکی از دانش آموزان با بیان این که دریکی از روستاهای قاین زندگی می کنم وبا هزاران بدبختی هزینه تحصیل فرزندم را تامین میکنم وهرروز مدرسه یک پولی را از ما میخواهد وبه هرصورتی که هست پول را می دهیم تافرزندم درس بخواند.

وی گفت:امروز که شاهد کتک خوردن فرزندم بودم  با خود گفته ام اگر ترک تحصیل کند بهتر است از اینکه به این صورت کتک بخوردوآبرویش جلوی دوستانش برود.

پدراین دانش آموزگفت: فرزندم می گوید چون نمره ما کم شده بود معلم مارا تنبیه کرد ومعلم چه حقی داشته است که به این طرز فجیع فرزندان مارا برای یک نمره به باد کتک بگیرد .

پدر این دانش آموز گفت: این تنبیه هاقبلا هم دراین مدرسه اتفاق افتاده است وکسی پیگیری نکرده است.

برادر یکی دیگر از دانش آموزان نیز اظهارداشت: برادرم  نمره امتحانی کم گرفته  بوده است ومعلم او وتعدادی از همکلاسی هایش را به این طرز فجیع کتک می زند وماهم پیگیر این موضوع خواهیم بود وقطعا شکایت خواهیم کرد.

خبرنگارمابرای بررسی این موضوع  با مدیر آموزش وپرورش وحراست این اداره نیز تماس گرفت که  پاسخگو نبودندولذا از طریق یکی دیگر از کارمندان آموزش وپرورش نیزپیگیر این موضوع شد که نامبرده هم اعلام داشت که از سوی مدیریت این موضع رد شده است.

خبرنگارما موضوع رااز طریق روابط عمومی اداره پیگیری شد که مسئول روابط عمومی اداره آموزش وپرورش نیز پس از پیگیری توسط خبرنگار نسیم قاین با ارسال پیامکی با این عنوان" موضوع بررسی شد وصحت ندارد "این موضوع را انکارکرد.

کهن ترابی رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان نیز درگفتگو با خبرنگار ما با بیان این که هنوز دراین زمینه گزارشی دریافت نشده است گفت: موضوع پیگیری خواهد شد وقطعا برخورد جدی  دراین زمینه خواهیم داشت.

 

نظرات کاربران

مدیریت این روزهای آموزش و پرورش بر مبنای خویشاوندی و روابط دوستانه عوامل اداری برنامه ریزی شده و هیچ تدبیر و روش و برنامه ای وجود ندارد لذا اینگونه برخوردها یک مورد از هزاران مورد بی تدبیری کارگزاران این دولت است .
اگر این خبر صحت داشته باشد واقعا باید تاسف خورد !!! اینکه معلم یک خطای کرده به کنار طرز برخورد دوستان مسول بیشتر ازار دهنده هست ؟؟؟ حراست و بازرسی وظیفه شون چیه هست ؟؟؟؟ از این موارد نه تنها در قاین بلکه در استان زیاده ( پشت گوش انداختن مشکلات اولیا توسط مدیران ادارات ). متاسفانه اگر بحث سیاسی و انتخابات بود ک این دوستان تریبون رو به کسی نمیدادن !! حالا که درد مردم رو میخان بشنوند به این وضع ...( اقای رضایی چند وقت پیش یک نطق در مورد اعتدال و انتخابات داشتید . شما بهتر هست به فکر بچه های مردم باشید تا اینکه در متینگ های سیاسی شرکن کنید )
واقعا بدجوری زده،این خبرارزش نوشتن دارد ولی آن های وهو ارزش نوشتن نداشت.
به من هم زدن پیش دانش اموزان آبروی مارو بردا خواهش پیگیری کنید
سلام من هم دانش آموز همان مدرسه وهمان کلاس هستم کہ بدلیل کم شدن نمره برخی دانش آموزان معلم آنهاراتنبیه کرد شدت زربه معلم آنقدر محکم بود که نگاه دستان دوسای عزیزم میکردم باانکه نمره خوبی گرفته بودم اشهد خودم رو ده بارمیخوندم بعداز تنبیه مدیرت مدرسه خود ازبابت تنبیه بی رحمانه معلم اعتراض داشت.وهمیشه آن لحظه تنبه معلم وگریه های مظلومانه دوستام مثل کابوث جلو چشمه.
اگر این تصاویر صحت داشته باشند فاتحه ی هرچی آموزش و پرورشه رو باید خوند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.