سیاسی

۹ پایگاه اورژانس در قاین برای چهارشنبه آخر سال آماده باش هستند

قاسم تباکی رئیس مرکز فوریت های پزشکی قاین در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن اظهارکرد:چهارشنبه سوری یکی از جشن های کشورمان ایران است که هرساله در شب چهارشنبه آخر سال برگزار می شود و طبق آئین باستانی دراین روز آتش برافروخته وتا صبح زود وبرآمدن خورشید آتش روشن نگه داشته می شود که معمولا بعدظهر که مردم آتش را روشن می کردند واز روی آن می پریدند جمله ای می خواندند که زردی من از تو و سرخی تو از من که این جمله نشانگرمراسمی برای تطهیر و پاکسازی مذهبی بوده است.
وی افزود: در حال حاضر چهارشنبه سوری یعنی دلهره،ترس،خطر،فاجعه والان دیگر چهارشنبه سوری به معنای پریدن از روی آتش نیست بلکه پریدن از روی حادثه است.
تباکی ادامه داد:متاسفانه با منسوخ شدن آیین های قدیمی وجایگزین شدن آسیب های پرخطر جدید چهارشنبه سوری از یک سنت دوست داشتنی وزیبا به جشنی وحشت آور تبدیل شده است وگروهی از افراد اقدام به ترقه بازی و نارنجک بازی می کنند وجوانانی هستند که تحت تاثیر محیط وبرای خودی نشان دادن اقدام به این کارهای خطرناک می کنند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی قاین با بیان این که خوشبختانه در سال گذشته ودر شب چهارشنبه سوری در شهرستان حادثه ای نداشته ایم گفت:۹ پایگاه اورژانس برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال در آماده‌باش هستند که به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند؛تا اگر حادثه ای احتمالی رخ داد در اولین فرصت ممکن به محل اعزام واقدامات درمانی وانتقال به بیمارستان را انجام دهند.
وی از مردم خواست در صورت هرگونه حادثه وحریق احتمالی ،ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شمار ۱۱۵ مرکز فوریت های پزشکی و ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید واز راهنمایی های کارشناسان فوریت های پزشکی تا رسیدن آمبولانس کمک بگیرید.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا