سیاسی

۹ درصد جمعیت خراسان جنوبی را سالمندان تشکیل می دهند

به گزارش نسیم قائن ، ‘جمیله رضازاده’ در جمع تعدادی از سالمندان در شهرستان فردوس افزود: خراسان جنوبی دومین استان سالمند کشور است.
وی با اشاره به اینکه باید بیش از پیش به مسائل سالمندی توجه کنیم، گفت: در حال حاضر پنج مرکز شبانه روزی، چهار مرکز روزانه، چهار مرکز مراقبت در منزل و یک مرکز مراقبان خانگی در سطح استان فعال و به جامعه سالمندان استان خدمات رسانی می کنند.
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی افزود: ۱۰۹ نفر سالمند در مراکز شبانه روزی، ۱۰۴ نفر در مراکز روزانه، ۱۲۸ نفر ویزیت در منزل و ۹ نفر توسط مراقبان خانگی خدمات رسانی می شود و در مجموع تعداد ۳۵۰ نفر سالمند از خدمات مراکز سالمندان در سطح استان بهره مند هستند.
رضازاده گفت: علاوه بر مراکز نگهداری سالمندان، چهار مرکز فیزیوتراپی در شهرهای فردوس، بیرجند، قائن و طبس به سالمندان زیر پوشش بهزیستی خدمات ویژه ای را ارائه می دهند.
وی همچنین از راه اندازی مجتمع مسکونی سالمندان برای نخستین بار در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: این مجتمع برای سالمندانی که می خواهند مستقل زندگی کنند راه اندازی شده و خدمات متعددی نظیر فیزیوتراپی، پزشکی و پرستاری به سالمندان ارائه می شود.
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در مجتمع مسکونی سالمندان تعداد ۴۸ سوئیت به صورت آپارتمان مجهز در اختیار سالمندان قرار گرفته که به اجاره بهای این واحدها نیز از سوی سازمان بهزیستی یارانه تعلق می گیرد.
رضازاده، تعداد سالمندان زیر پوشش بهزیستی استان را یکهزار و ۹۹۶ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد بیش از ۲٫۵۷ دهم درصد از جمعیت سالمندان خراسان جنوبی را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین جمعیت سالمندان خراسان جنوبی را ۷۷ هزارو ۳۸۵ نفر اعلام کرد و گفت: بیش از ۵۷٫۸ دهم درصد سالمندان استان نیز زیر پوشش کمیته امداد هستند.
منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا