اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

۷ماه پس از دستور استاندار:پل خوابیده شاهیک بیدار شد

بعد از 7ماه از دستور استاندار خراسان جنوبی که پل شاهیک باید تا پایان خرداد 1402 به بهره برداری برسد ،کار عمرانی این پروژه امروز (8خرداد)آغاز شد.

به گزارش نسیم قاین،دیماه ۹۶ بود که اهالی روستای شاهیک قاین در دیدار بانماینده وقت خواستار حل مشکلات این روستا و به خصوص ورودی روستا شدند که فلاحتی قول داد در کوتاه ترین زمان ممکن پل شاهیک به مناقصه و اجرا خواهد شد.
اجرای پل شاهیک خود قصه درازی دارد و وبرای ایجادآن بین بزرگان اختلاف افتاده بود و شهردار وقت و برخی از اعضای شورا به دنبال ایجاد میدان و برخی از اعضا هم به دنبال ایجاد پل بودند وبالاخره پس از کش وقوس های فراوان پل به تصویب و مناقصه برگزارشد و یک نیمچه کلنگی زده شد و بدون این که اول توافقات دقیقی با صاحبان زمین های اطراف صورت گیرد،بخشی از کار انجام و سپس به حال خود رها شد و هرساله هم مردم این روستا در هنگام بارندگی با مشکلات فراوانی روبه رو میشوند.
البته ناگفته نماند که خیلی از مسئولین استانی و شهرستانی هم با این پل عکس یادگاری گرفته اند و نتیجه این عکس ها هیچ بوده است و بس.

بالاخره در آذر ماه ۱۴۰۱ آقای قناعت استاندارخراسان جنوبی قول داد که این پل تا پایان سال و یا نهایتا تا خرداد ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسیدو در کانال استانداری هم اعلام شد :استاندار خراسان جنوبی، مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث ایمن سازی ورودی شهر قاین اختصاص داد.
“به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ بازدید دکتر قناعت از پروژه ایمن سازی ورودی شهر قاین، اعتبار ویژه ای برای تسریع در روند اجرای این پروژه را به همراه داشت.

استاندار اداره کل راه و شهرسازی را مکلف کرد تا روند اجرای این پروژه را شتاب ببخشد تا پل شاهیک و پروژه ایمن سازی ورودی شهر قاین تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.
در پروژه احداث پل ۸ متری شاهیک از سال ۹۶ آغاز شده، در حال حاضر پل اجرا شده و قسمتی از رمپ و لوپ های آن نیز به صورت خاکی اجرا شده است.

تقویت سیستم آبرسانی در پروژه نهضت ملی مسکن شاهیک نیز از مطالبات مردمی در جریان این بازدید بود که استاندار، شرکت آب و فاضلاب را مکلف کرد، پروژه مربوط به تقویت شبکه را در این مجموعه آغاز نماید.”

ناگفته نماند با تغییر مدیر کل شرکت آب و فاضلاب استان این پروژه هم به دست فراموشی سپرده شد.

الان هم خرداد به روزهای نیمه خود می رسد و بنا به گفته اهالی روستا هنوز که هنوز است هیچ کاری انجام نشده است وفقط بعد از این دستور یک روز دو خط با گچ روی زمین کشیده شد و چند ساعتی گریدر کار کرد و دیگر کاری انجام نشد.
داعی مدیر کل سابق هم قبل از رفتن به خراسان رضوی بازهم از قول های کاغذی خود داد و یک هفته قبل از کوچ به خراسان رضوی در فرمانداری قاین با ابهت کامل به خبر نگارما گفت: خیالتان از بابت پل شاهیک راحت.. اما بعد از رفتن ایشان اتفاق خاصی نیفتاد

خبرنگار ما تلاش کرد تا با مودی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی دراین زمینه ارتباط برقرار کند که به دلیل ماموریت وی در تهران موفق به ارتباط نشد و موضوع را از طریق شاهزهی معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی و مدیر اسبق اداره راه و شهرسازی قاینات جویا شدیم که وی پس از پیگیری اعلام کرد مدیر کل بیان داشته کار آغاز شده است و یکی از شهروندان طی تماس با خبرنگار ما گفت:امروز عصر شاهد حضور ماشین آلات در پل شاهیک بودیم.

موضوع را از محمدی فرماندار قاین جویا شدیم که در گفتگو با خبرنگار ما گفت:هفته گذشته بازدیدی از محل پروژه پل شاهیک داشتیم و با توجه به اینکه به دستور استاندار محترم بایستی هرچه سریعتر این پروژه به نتیجه مطلوب برسد لذا تماسی با آقای مودی مدیر کل راه و شهرسازی داشتم که چرا هیچ کاری انجام نشده و طبق صحبت قرارشد در اولین فرصت کار آغاز که روز گذشته (۷خرداد ) نامه پیمانکار مبنی برتجهیز کارگاه و شروع کار به فرمانداری ارسال شده است و به زودی استارت این پروژه زده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا