اخبارشهرستان

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی فتح آباد قاین و کریمو سرایان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبی

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت:فتح آباد قاین وکریمو سرایان در ۲۴ ساعت گذشته با ۵ میلی متر آب حاصل از بارش باران و برف رکورد دار بارش های خراسان جنوبی بودند.

به گزارش نسیم قاین،علیرضا خندان‌رو امروز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته در استان بیشترین میزان بارش برف مربوط به کریمو در شهرستان سرایان بوده است که طی ۲۴ ساعت گذشته در این منطقه حدود چهار سانتی‌متر برف بارید.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی افزود: بر همین اساس کریمو سرایان و فتح آباد قاین در ۲۴ ساعت گذشته با ۵ میلی‌متر آب حاصل از بارش باران و برف رکورددار بارش‌های خراسان جنوبی بودند.

و ی عنوان کرد: در شهرستان‌های فردوس، سرایان و طبس نیز بارندگی‌های خفیف تا ملایم داشته‌ایم که گاه تا حدود پنج سانتی متر رسیده است.

خندان‌رو ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته سردترین نقطه خراسان جنوبی شهرستان سربیشه با منفی سه درجه و گرم‌ترین نقطه استان نیز دهسلم در شهرستان نهبندان با ۲۰ درجه بالای صفر بوده است.

وی در زمینه پیش بینی وضعیت هوا با تأکید بر اینکه روند تغییرات دمای هوا تا پایان هفته افزایشی خواهد بود، گفت: برای امروز و فردا گاهی وزش تند باد و در برخی نقاط گرد وخاک رخ می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: از روز چهارشنبه وزش باد شدید باد در بیشتر نقاط استان قابل پیش بینی است که باعث خیزش گرد وخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا