سیاسی

۴۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در قاین برگزار می شود/درس های دفاع مقدس باید نسل به نسل منتقل شود

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،با بیان این که در ۸ سال دفاع مقدس دنیاقدرت معنویت راکه در دست و بازوی نوجوانان و جوانان ایران اسلامی تجلی یافته بود مشاهده کرد گفت: دفاع مقدس ملت قهرمان ایران اسلامی درسها و نکات متعددی در خود دارد که باید سینه به سینه ونسل به نسل منتقل شود وچراغی شود که گذر ایام آن را روشن تر ودرخشان تر کند.
وی ادامه داد: باید با تحلیل وبررسی ایثارگری های خالقان حماسه دفاع مقدس به پیام های پرباری برسیم که مشخص نماید چگونه ما با دفاع مقدس پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم وچگونه در این جنگ طولانی ابهت ابر قدرت ها را در هم کوبیدیم وچگونه روحیه حق طلبی وایثارگری و مبارزه جویی را در سایر ملت ها های عالم گسترش دادیم.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات ادامه داد: دفاع مقدس درس های گوناگونی دارد وعبرت هایی را در سطور ناخوانده خود پنهان داشته که می تواند راه سعادت و کمال رانه تنها بر همه ما ،بلکه برهمه بشریت اعلام دارد .
وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیامدها و دستاوردهای دفاع مقدس ،اعتماد به نفس ،شکوفایی استعداد و خلاقیت،رشد باورهای دینی،تولد تفکر بسیجی ،رشد فضائل اخلاقی ومعنوی ،تحول در صنایع دفاع مقدس،حضور داوطلبانه مردم در جبهه ها و سنجش ظرفیت دفاعی مردم را از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس بر شمرد.
فرحبخش با اشاره به برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان قاینات گفت: در طول هفته دفاع مقدس ۴۰۰ برنامه در غالب ۵۰ عنوان برنامه بر گزار خواهد شد.
وی تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس،دیدار با ائمه جمعه ،رژه موتوری،افتتاح کارگاههای اقتصاد مقاومتی،افتتاح قنوات،اردوهای تخصصی ،افتتاح پایگاه بسیج با،برگزاری برنامه آبروی محله،غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا،همایش پاسداشت مقام سرباز،همایش رهروان زینبی،یادواره های شهداءمسابقات ورزشی بومی محلی،برگزاری میز خدمت،برپایی نمایشگاه،همایش تجلیل از نخبگان،همایش پیاده روی و دوچرخه سواری،نواختن زنگ ایثار و مقاومت،جشنواره مالک اشتر،رونمایی از کتاب جان بر کف کرغند،اختتامیه طرح هجرت دانش آموزی،محفل انس با قرآن ،دیدار با خانواده معظم شهدا و…. از اهم برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان قاینات ذکر نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا