سیاسی

۲۶ درصد دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی زیرپوشش نهادهای حمایتی قرار دارند

به گزارش نسیم قائن ، عباس لامعی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انجمن اولیاء و مربیان هر سال برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه قبل از این سازمان انجمن اولیاء و مربیان را تقلیل داده شد و به حد اداره کل رسید، تصریح کرد: هم‌اکنون این سازمان دارد زنده می‌شود.
تقویت کمک‌های مردمی سیاست آموزش و پرورش
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه آموزش و پرورش بدون انجمن اولیاء و مربیان، مدرسه و دانش‌آموز مفهومی ندارد، یادآور شد: اولیاء و انجمن دو بال توانمند در آسمان تربیت هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه آموزش و پرورش بدون انجمن اولیاء و مربیان، مدرسه و دانش‌آموز مفهومی ندارد، یادآور شد: اولیاء و انجمن دو بال توانمند در آسمان تربیت هستند.
لامعی یکی از سیاست‌های کاری آموزش و پرورش را تقویت کمک‌های مردمی دانست و ادامه داد: ما هیچگاه اولیاء را برای دادن پول اجبار نکرده‌ایم.
وی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش در تنگنای مالی قرار دارد، گفت: امروز اولیاء، مربیان و ثمن‌ها می‌توانند به کمک آموزش و پرورش بیایند و در این راستا فرهنگ‌سازی می‌تواند بسیار موثر باشد.
اجرای طرح “با من بخوان” با کمک خیران
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم می‌دانند پولی که به آموزش و پرورش می‌دهند برای فرزندانشان هزینه می‌شود، افزود: مردم استان ما برای تحصیل فرزندان خود تلاش فراوانی دارند.
لامعی با بیان اینکه ۲۶ درصد از دانش‌آموزان استان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند، اضافه کرد: سازمان‌های حمایتی حمایت‌کننده از این دانش‌آموزان از جمله کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی برای تحصیل این دانش‌آموزان کمک می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان خیران کمک کرده‌اند، تصریح کرد: همچنین برای اجرای طرح “با من بخوان” در استان نیز خیران کمک کرده‌اند.
وجود ۲ هزار آموزشگاه در خراسان‌جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از وجود ۲ هزار و ۱۰۶ آموزشگاه در استان خبر داد و یادآور شد: معلمان ما در این آموزشگاه‌ها دارای وجدان بیدار هستند و برای دانش‌آموزان خود نگران هستند.
لامعی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مکان زور نیست بلکه مکان تعامل است.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا