سیاسی

۲برابر شدن سهمیه بیمه فعالان قرآنی خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، دکتر فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشست با فعالان قرآنی شهرستان قاینات که پیش از ظهر امروز در فرمانداری قاین برگزار شد اظهارکرد:یکی از برنامه های این معاونت بیمه فعالان قرآنی است وبیمه قاریان و حافظان قرآن کریم از سال ۹۸ اغاز شد که تا آذر ۹۹ بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ قاری و حافظ قران کریم بیمه شدند.
وی افزود:پیش بینی می‌شود تعداد بیمه شدگان در سال ۱۴۰۰ به ۷ هزار نفر و تا پایان دولت به ۱۰ هزار نفر برسد.
فقهی زاده با بیان اینکه شورای انقلاب فرهنگی ۶ میلیارد تومان اعتبار برای موسسه‌های فرهنگی قرآنی کشور اختصاص داد که این رقم ناچیز است افزود: امسال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد قرض الحسنه و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ۱۲ درصد در این خصوص جذب کردیم.
وی یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تبلیغ و توریج فرهنگ قرآنی دانست و افزود: باید از خیران و نیکوکاران در این امر کمک کرفت.
فقیهی با بیان این که معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جریان شیوع بیماری کرونا برنامه‌های قرآنی این وزارت تعطیل نشدند و به صورت مجازی در حال اجرا هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه آزمون سراسری قرآن و عترت امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: هزینه ثبت نام ‌این آزمون در خراسان جنوبی از شرکت کنندگان دریافت نخواهد شد .
فقهی زاده همچنین در خصوص پیشنهاد نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر احداث اولین دارالقرآن عمومی در شهرستان قاینات قول پیگیری وحمایت داد .
وی از ۲برابر شدن سهمیه بیمه فعالان قرآنی خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم خبرداد .

حجت الاسلام ملا نوری مدیرکل دفتر هماهنگی و ارتباطات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی کشور هم با اشاره به فعالیت سامانه‌های جامع قرآنی در کشور گفت: با همکاری شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی مرحله اول سامانه در سال ۹۸ راه اندازی شده و پیش بینی می‌شود مرحله دوم آن دهه فجر به بهره برداری برسد.
حجت الاسلام ملانوری همچنین از راه اندازی سامانه حمد در کشور خبر داد و گفت: راه اندازی این سامانه یک تجربه موفق بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا