سیاسی

کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان از تریلر بار کنجد صادراتی

به گزارش نسیم قائن ، از تبریز، مأموران گمرک در تازه‌ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک پیرزن و یک پیرمرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کنند.
این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند. این یازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط مأموران گمرک در سال‌جاری کشف می‌شود.
این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیرقانونی و قاچاقی از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شوند، اما مأموران گمرک با رصد اطلاعات محموله‌ها و استفاده از دستگاه‌های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند.
مأموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله‌های ورودی به کمک سامانه‌های هوشمند به یک بار صادراتی کنجد که از لطف‌آباد بارگیری شده بود مشکوک می‌شوند.
در بازرسی‌های اولیه مأموران گمرک چیز خاصی مشاهده نمی‌کنند، اما با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه‌های کنترلی متوجه می‌شوند که در لا به لای گونی‌های کنجد دو نفر پنهان شده‌اند.
پس از مشاهده این افراد در بررسی‌های بیشتر یک پیرزن و یک پیرمرد که هر دو تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند کشف می‌شود در بررسی‌های اولیه مأموران گمرک پیرزن ادعا می‌کند که برای رسیدن به یک زندگی بهتر قصد داشتند از طریق ترکیه به اروپا بروند.
هم‌اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ‌های جستجوگر است و مأموران گمرک فقط در سال ۱۳۹۵ موفق به کشف ۴۸۰ مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند.
تعداد تجهیزات کنترلی پیشرفته در گمرکات از جمله ایکس‌ری‌های کامیونی در سال‌های اخیر به سه برابر افزایش یافته و روند تجهیز گمرکات به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته با سرعت قابل توجهی در سال‌جاری نیز ادامه دارد.
انتهای پیام/
منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا