سیاسی

پی‌گیر راه اندازی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری کودکان قاین خواهم بود

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در دیدار با مدیر کل کانون استان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از مجموعه‌های فرهنگی است که به عنوان زیرساخت فرهنگی باید مورد توجه مسؤولین باشد تا بتوانیم آینده‌ای روشن را برای افراد جامعه ترسیم کنیم.
کهن ترابی اضافه کرد: باید مراقب باشیم تا نسلی را تربیت کنیم که با فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و ملی عجین باشد و این تربیت باید از همان دوران کودکی شکل بگیرد تا وقتی که کودکان بزرگ شدند، بتوانند با فرهنگ توسعه‌ی جامعه هماهنگ شوند.
وی با بیان این‌که برنامه‌های فرهنگی نیازمند نگاه عقلانی و برنامه‌ریزی دقیق است، خاطر نشان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست جمهوری بر ترویج فرهنگ مطالعه باید آن‌گونه برنامه‌ریزی کنیم که تأثیر گذار باشیم.
فرماندار قاین با اشاره به سخنی از افلاطون که اوقات فراغت مطالعه است، گفت: خلاقیت و نوآوری می‌تواند تفکر و اندیشه را در وجود کودکان و نوجوانان نهادینه کند وباید رویکرد جدیدی داشته باشیم تا ساختارهای ذهنی و فرهنگی پدران و مادران را به سمت و سوی کتاب‌خوانی سوق دهیم، بنابراین کودکان نیز در محیط خانواده از همان کودکی کتاب‌خوان خواهند شد.
کهن ترابی در ادامه سخنانش حمایت خود را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد و گفت: با توجه به تأکیدات دکتر جواد هروی نماینده مردم قاینات پی‌گیری‌های لازم را در خصوص راه اندازی و ساخت دومین مرکز فرهنگی هنری در شهرستان قاین انجام خواهد داد.
در ابتدای این دیدار عبدالرضا صمدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی ضمن تبریک انتصاب دکتر بهمن کهن ترابی به سمت فرماندار قاین گفت: کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور نقش بسیار مهمی در بستر سازی تبیین ارزش‌های دینی ، فرهنگی و تربیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند.
وی تصریح کرد: کانون قدمتی ۵۰ ساله در اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان دارد که این فعالیت‌ها بر اساس ارزش‌های نظام تعلیم و تربیت به مرحله اجرا در آمده است و مربیان کانون کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان را وظیفه خود می‌دانند.
صمدی در ادامه خاطر نشان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تلاش می‌کند تا خلاقیت، تفکر و خردورزی سرلوحه آموزش قرار گیرد و بچّه‌ها فرصت لازم را برای اندیشیدن داشته باشند.
مدیر کل کانون استان حفظ زبان فارسی را از دیگر وظایف کانون دانست و گفت: آموزه‌های دینی و مذهبی در زبان و ادبیات فارسی بسیار تأثیرگذار است و ما تلاش می‌کنیم تا نسل امروز با ادبیات فارسی انس و الفت بیشتری داشته باشند.
صمدی در ادامه توضیح داد: مرکز فرهنگی هنری قاین از سال ۱۳۶۴ در شهرستان قاین راه اندازی شده است و در حال حاضر دارای ۲۳۰۰ عضو کودک و نوجوان است که از خدمات فرهنگی ، هنری و ادبی کانون بهره‌مند می‌شوند ولی با توجه به رشد جمعیت راه اندازی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است تا کودکان و نوجوانان بیشتری از خدمات فرهنگی بهره‌مند شوند.
مدیر کل کانون استان اضافه کرد: کانون زبان ایران نیز با سه سال سابقه کار در شهرستان قاین مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است و در حال حاضر قریب به ۲۵۰ زبان آموز دارد.
زهرا صیفی مربی مسؤول مرکز فرهنگی هنری قاین نیز در این دیدار توضیحاتی درباره فعالیت‌ها و موفقیت‌های اعضای مرکز فرهنگی هنری قاین ارایه کرد.
در پایان این دیدار عبدالرضا صمدی تعدادی کتاب و آثار تولیدی هنری و ادبی کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی را در قالب کاغذ کادو، کارت پستال به فرماندار شهرستان قاین اهدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا