سیاسی

واکنش امام جمعه قاین به اقدام آموزش و پرورش استان /چرا از تولیدبومی حمایت نمی کنید؟

به گزارش نسیم قائن ،آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین درخطبه های این هفته نماز جمعه قاین ضمن دعوت مردم به تقوای الهی با اشاره به ایام الله هفته ونامگذاری این ایام به نام هفته کاروکارگرگفت: ۱۱اردیبهشت روزجهانی کاروکارگر نامگذاری شده است ولذا اهمت وتوجه به کارگران به حدی است که روز جهانی کارگر درتقویم داریم واسلام هم به مباحث کاروکارگری هم توجه ویژه داشته است ولذا باید قدر این قشرزحمت کش را دانست.
وی بابیان اینکه بیکاری خود می تواند سرچشمه اعتیاد،اعمال حرام و…. باشد گفت: آمارزیادی از فارغ التحصیلان بیکار داریم که اکثرا به دنبال پست های دولتی هستند اما تنها پست دولتی نباید مدنظرآنها باشد وبایک مهارت می توانند به دنبال اشتغال زایی باشند .
آیت الله اصفهای در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت استاد مطهری در ۱۲اردیبهشت ۱۳۵۸اشاره کرد وگفت:مطهری یکی از بزرگترین شخصیت های اسلام وعالم متفکری بود که به دست منافقین کوردل به شهادت رسید وتفکرات شهید مطهری باید در آموزش وپرورش ودانشگاهها پیاده شود.
امام جمعه قاین موفقیت دانش آموزان در عرصه های علمی ودانشگاهی را مدیون زحمات معلمین دانست وگفت: معلمین نقش بسیار مهمی در پیشرفت های علمی کشور دارند.
آیت الله اصفهانی به دیدار کارگران با مقام معظم رهبری اشاره نمود وگفت: ایشان دراین دیدار سخنان بسیار گهرباری در خصوص کارگران وزحمات آنها بیان داشتند وخواستار استفاده از توان نیروهای دانشمند ایران واستفاده از تولیدات داخل شدند وفرموده اند وقتی دانشمندان ما می توانند موشکهایی با برد بسیار زیاد بسازند که دشمنان هم ازاین مسئله خوشحال نیستندچرا ازاین توان در بسیاری از برنامه های کشور استفاده نشود ومتکی به بیگانگان باشیدوانچه درداخل تولید می شود را حمایت نمی کنید.
امام جمعه قاین درادامه اظهارداشت: وقتی رهبری سخن از تولید داخل می زند منظورشان تمام نقاط کشور است که می توانند دررونق اقتصاد کشوروشهر خود هم سهیم باشندومسئولین ومردم شهر هم می توانند باتهیه اجناس مورد نیاز خود از بازار شهر ویا تولیدات شهر به رونق اقتصادی شهر خودشان کمک کنند.
وی افزود: اخیراشنیده شده است که آموزش وپرورش استان از ادارات شهرستان ها خواسته است که فرم لباس مدارس را ازمرکز استان تهیه نماینددر صورتی که همین فرم مدارس سال گذشته در یکی از مدارس سطح شهر قاین تهیه وبه سایر نقاط ارسال می شده است.
امام جمعه قاین خطاب به مسئولین استانی گفت:بگذارید استعدادهای این جوانان در شهرها هم به نمایش گذاشته شودومصداق سخنان رهبری که استفاده از تولیدات ملی وداخلی است درشهرها هم نمایان شود .
وی افزود:چرا ازتولیدات بومی حمایت نمی کنید واجازه پیشرفت ورونق بازاربه شهرستانها را نمیدهید؟؟
خطیب جمعه قاین درادامه به روزشوراها وهفته شهروشهروند اشاره نمود وگفت: براساس گزارشات وآمارهایی که اعضای شورای شهر داشته اند اقدامات خوبی در سطح شهر صورت گرفته است وامیدواریم در طول یک سال باقی مانده از خدمت این اعضای محترم شورای شهر هرروز شاهدفعالیت های بیشتری از شهرداری وشورای شهر در جهت رفاه حال همشهریان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا