سیاسی

هنربزرگ ترین مربی برای تربیت انسان و مهم‌ترین وسیله برای شادی و نشاط مردم است

به گزارش نسیم قائن ، جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون استان هم‌زمان با میلاد مبارک بانوی کرامت حضرت معصومه (س)و آغاز دهه کرامت با حضور جمعی ازمسؤولین استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد شهرستان قاینات آغازبه کار کرد.
عبدالرضا صمدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در مراسم افتتاح این جشنواره گفت:امروز کمتر کسانی پیدا می‌شوند که وقت خودشان را به کودکان بدهند و امروز اگر کسی مهربانی‌ خودش را تقدیم بچه‌ها کرد، بزرگ ‌ترین پاداش را از خدای متعال دریافت می‌کند.
وی افزود: انسان‌ها همواره باید در مسیر زندگی دارای روحیه پرسش‌گری باشند تا زندگی برایشان یکنواخت نشود و بدون شک زندگی انسان راهنر به زیبایی دگرگون می‌کند.
صمدی هنر را بزرگ‌ترین مربی برای تربیت انسان دانست و گفت: خداوند با زبان هنرمندانه در قرآن و آیات الهی با انسان صحبت و مسیر صحیح زندگی را به بشر نشان داده است.
وی تأکید کرد: باید همه اقشار جامعه با هنر ارتباط بیشتری داشته باشند، تا از دیدن نمایش، شنیدن قصه، لالایی و خواندن لذت ببرند.
مدیر کل کانون با اشاره به این‌که هنر مهم‌ترین وسیله برای شادی و نشاط مردم است، گفت:امید واریم بزرگ ترها به جشنواره‌های هنری کودکان که مکانی برای بیان حرف‌ها و ابراز شادی آنان است، احترام بگذارند.
زردی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قاین در سخنان کوتاهی از انتخاب شهرستان قاینات به عنوان میزبان برگزاری جشنواره استانی هنرهای نمایشی قدردانی کرد و برگزاری جشنواره‌های هنری را زمینه ساز شادابی و نشاط در جامعه دانست.
وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قاین اعضای خلاق و توان‌مندی دارد که در عرصه‌های هنری، فرهنگی و ادبی در سطوح داخلی و بین‌المللی خوش درخشیده‌اند و حال وظیفه همه‌ی مسؤولین ارشد شهرستان قاینات است تا برای ساخت و راه‌اندازی دومین مرکز فرهنگی هنری قاین همت مضاعف داشته باشند.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قاین با بیان این‌که ما همواره پشتیبان برنامه‌های فرهنگی هستیم، گفت: با ترویج هنر می‌توان بسیاری از مشکلات شهر وشهروندی را برطرف کرد.
صیفی مربی مسؤول مرکز فرهنگی هنری قاین نیز به عنوان دبیر این جشنواره، دربخش دیگر از آیین افتتاحیه گزارشی ازروند اجرایی جشنواره استانی هنرهای نمایشی استان در سطح مراکز فرهنگی هنری ارایه کرد وگفت: ما دراین جشنواره میزبان ۱۰ گروه نمایشی درسه بخش نمایش‌عروسکی،تئاترکاغذی ونمایش‌نامه‌خوانی از شهرستان های قاین، فردوس، طبس، نهبندان و بیرجند خواهیم بود.
وی افزود: نمایش‌هایی که در این جشنواره هنری به روی صحنه خواهد رفت، از میان ۲۱ نمایش مرحله مقدماتی جشنواره هنرهای نمایشی استان، انتخاب شده است و حاصل ماه‌ها تلاش علاقه‌مندان به هنر نمایش است.
دبیر جشنواره استانی هنرهای نمایشی در پایان سخنانش از همه نهادها و سازمان‌هایی که کانون را در برگزاری این جشنواره یاری کرده‌اند، قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا