سیاسی

همکاری ۳۱۱ پزشک در طرح بیمه سلامت در خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، رئیس اداره ارزیابی و نظارت بر خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان با بیان این مطلب به «خراسان جنوبی» به فعالیت ۱۲۶ پزشک خانواده در روستا و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت استان در قالب طرح تحول بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: از طریق این پزشکان خدمات مربوط به سطح یک روستاییان مشتمل بر خدمات مختلف بهداشتی،کنترل ،مراقبت و ویزیت بیماران و همچنین دارو،آزمایشگاه و رادیولوژی در سطح تعریف شده در مراکز بهداشتی و هم با مراجعه تیم های سیار با تعرفه پایین به جامعه هدف ارائه می شود.
دکتر«علی اربابی» تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص و همچنین پزشکان عمومی طرف قرارداد طرح تحول بیمه سلامت را به ترتیب ۱۰۰ و ۸۵ پزشک اعلام و اضافه کرد: از طریق این پزشکان نیز خدمات سطح دو و تخصصی به بیماران روستایی با ارجاع آنان به مراکز درمانی تخصصی تر مثل بیمارستان ها و مطب پزشکان متخصص ارائه می شود .
وی با بیان این که طرح تحول نظام سلامت در همه بیمارستان های دولتی استان اجرا شده است گفت: در قالب اجرای این طرح از بیماران روستایی ۳ درصد هزینه های درمانی و خدمات قابل ارائه و از بیماران غیر روستایی هم ۶ درصد هزینه ها دریافت می شود.
وی ادامه داد: برای اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۱۰ ماما در روستاها مستقر هستند علاوه بر این ۸۰ داروخانه ،۳۳ آزمایشگاه و ۳۵ مرکز تصویربرداری و توانبخشی در این زمینه فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا