سیاسی

نمایش ترامپ در اجلاس گروه ۲۰ از تزلزل جایگاه قدرت اول جهان خبر می دهد

به گزارش نسیم قائن ، این تارنمای استرالیایی در ادامه افزود: این هفته در اجلاس گروه ۲۰، ترامپ جایگاه آمریکا به عنوان قدرت اول جهان را تحت الشعاع قرار داد، ملت آمریکا را خوار کرد و متحدان این کشور را گیج و مبهوت ساخت.
این تارنما در ادامه اضافه کرد: با توجه به آنکه آمریکا دیگر به توافق آب و هوایی پاریس بازنخواهد گشت، در نتیجه یک رئیس جمهور با تدبیر در این شرایط به طور قطع به دنبال موضوعی می گشت تا رهبران جهان را در آن با خود همراه کند. اما ترامپ اگرچه می توانست از موضوع آزمایش های موشکی کره شمالی برای این منظور بهره ببرد اما به نفع روسیه و چین از تاکید بر این موضوع خودداری کرد و رهبران دیگر را که بسیار برای نتیجه گیری در این مقوله انتظار می کشیدند ناامید ساخت.
به نوشته این تارنمای خبری، ترامپ تشنه قدرت است تا بدین ترتیب شناخته شود، بتواند تمام تریبون ها را به خود اختصاص داده و تمام وقت موضوع گفتگوها در جهان باشد. برای این شخص معنی حرف هایی که می زند اهمیتی ندارد و به همین خاطر است که حرفی که امروز می زند را روز دیگر به راحتی تکذیب می کند. آمریکا در اجلاس گروه ۲۰ ‘تنها’ و ‘منزوی’ بود که نشان می دهد سیاست های ترامپ در محدود ساختن روابط آمریکا با دنیای بیرون در نهایت به نتیجه رسیده است.
به نقل از ‘ای بی سی نیوز’، ترامپی که از روی متون تنظیم شده سخنرانی می کند با ترامپ واقعی متفاوت است. وی در لهستان از روی متن در مورد ‘اهمیت حفظ ارزش های غربی’ سخن گفت و توجهات زیادی را به خود جلب کرد اما ترامپ حقیقی آن شخصی است که وقت گران بهای خود به عنوان رهبر آمریکا را صرف مبارزه با رسانه ها، سیستم قضایی آمریکا و اژانس های خصوصی در این کشور می کند. این شخص نه علاقه ای برای رهبری جهان دارد و نه از توانایی لازم برخوردار است.
به نوشته این تارنمای استرالیایی، آمریکا به زودی از جایگاه خود به عنوان رهبر جهان نزول خواهد کرد و به دنبال سقوط این کشور، چین و روسیه جای این کشور را در صحنه های بین المللی خواهند گرفت و بدون شک قاعده بازی در جهان را تغییر خواهند داد.
این تارنما در ادامه با انتقاد از رفتارهای غیرمدبرانه ترامپ ادامه داد: سقوط آمریکا که مخالفان و موافقان خود را دارد بزرگترین تهدید برای ‘ارزش های غربی’ خواهد بود که وی دم از حفظ آن ها می زند.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا