سیاسی

نصب ۱۸قفسه امانت کتاب در مکانهای پر مراجعه شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، رضا احمدی با اعلام این خبر افزود: هدف از اجرای طرح مذکور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، ترغیب مردم به مطالعه کتاب و استفاده مطلوب از زمان حضور آنان در اداره ها و نهادها با مراجعه کننده زیاد است.
وی اضافه کرد: با توجه به حضور مردم به نهادها برای انجام کار و معطلی آنان اقدام به طراحی و به کارگیری قفسه های مخصوص امانت کتاب با نام (قفسه دانایی) شد .
وی یادآور شد: مکان های عمومی مانند آرایشگاهها، دفاتر اسناد رسمی، نمایندگی فروش و خدمات خودرو و… که مردم معمولا منتظر انجام کارهای خود هستند شناسایی شد و با توجه به نیاز مطالعه قشرهای مختلف و حضور آنان منابعی همچون کتاب و نشریه در اختیار آنان قرار می گیرد .
وی در رابطه با چگونگی اجرای این طرح نیز گفت: چون هدف تشویق مردم به مطالعه و مدیریت زمان برای استفاده بهینه از آن است سعی شده از کتابهای کم حجم یا کتابهایی که هر صفحه مطلب قابل توجهی دارد، استفاده شود.
احمدی افزود: در حال حاضر ۱۸ قفسه کتاب و نشریه توسط کتابخانه عمومی امام رضا(ع) که تنها کتابخانه عمومی وابسته به آستان قدس رضوی در قاینات است، تهیه و در این مکان ها قرار داده شد.
مسئول کتابخانه یادشده اظهار کرد: معرفی کتاب و لوح فشرده در خودروهای سازمان اتوبوس رانی از دیگر فعالیتهای این نهاد برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در قاینات است.
وی افزود: این طرح دو سال است اجرا شده و هر هفته دو عنوان کتاب معرفی می شود و در دو سال گذشته ۱۸۰ عنوان کتاب و ۳۵ حلقه نرم افزار عمومی معرفی شده است .
احمدی در رابطه با ویژگی طرح مذکور یادآورشد: شیوه معرفی به گونه ای است، اگر کسی فرصت دیدن و خواندن کتاب را ندارد با معرفی مختصر و مفید آن متوجه می شود موضوع کتاب چیست و چه کاربردی دارد.
وی موضوع های مورد توجه علاقه مندان در این مکانها را تربیت فرزند ، خانه داری ، خیاطی ، داروهای گیاهی، پزشکی و… ذکر کرد که به گفته وی بیشترین طیف استفاده کننده خانمها و علی الخصوص زنان خانه دار هستند .
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا