سیاسی

منتخبان مردم برای رفع محرومیت وتبعیض زدایی درجامعه تلاش کنند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه شهر اسفدن درخطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی وعمل صالح از حماسه حضور مردم در هفتم اسفند قدردانی و تشکر کرد.
وی با اشاره به پیام تبریک مقام معظم رهبری در خصوص حماسه ۷ اسفندماه گفت :نکات مهمی را رهبری در پیام تبریک خودشان داشتندکه از جمله ،سپاسگزاری از ملت ایران که به فراخوان نظام اسلامی و به ندای رهبر خود لبیک گفتند.
حجت‌الاسلام عبدالهی ضربه زدن به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی را خواسته دشمنان دانست وگفت مردم ایران ثابت کردند که تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند ولی تحمل شکست انقلاب و ضربه زدن به اصول و آرمان های انقلاب را هرگز نخواهند داشت واین خواسته را دشمنان بگور خواهند برد.
وی افزود: این حضور با شکوه ملت ایران بار سنگینی برای مسئولان و منتخبان ایجاد کرد و باید منتخبان مردم ساده زیستی، قناعت،پاک دستی ،استکبارستیزی و منش جهادی داشتن در اندیشه و عمل و کار برای خدا کردن را سر لوحه کاری خود قراردهند.
خطیب جمعه اسفدن گفت: منتخبان مردم باید با عزمی راسخ برای برطرف کردن خواسته های مردم و رفع محرومیت ها وتبعیض ها در جامعه تلاش کنند.
امام جمعه شهراسفدن با بیان اینکه رقابت های انتخاباتی تمام شده و زمان رفاقت ها فرا رسیده است تصریح کرد: همه احزاب و افراد به ساخت آینده ای درخشان که در شان انقلاب اسلامی است بپردازند وکمک کنند در پسا برجام و پسا انتخابات مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل شود و در عمل به رفع مشکلات جوانان بپردازند.
عبداللهی تأکید کرد:اقتصاد و فرهنگ دو موضوع مهم پیش روی منتخبان در مجلس دهم خواهد بود که باید حل شود
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ۱۴ اسفندماه سالگرد تاسیس کمیته امداد امام راحل (ره)و آغاز هفته احسان و نیکوکاری ضمن تبریک و خسته نباشید به تلاش گران کمیته امداد گفت:کمیته امداد واقعا کارهای بسیار خوبی انجام داده است وتلاش هایشان برای ریشه کنی فقردرجامعه باید ادامه داشته باشد.
امام‌جمعه اسفدن با بیان اینکه برنامه های کمیته امداد مثل پرداخت وام ،تهیه ابزار کار و ارائه خدمات فرهنگی آموزشی و…. خود کفایی محرومان است اظهارداشت:این برنامه ها جای تقدیر دارد ولی ما بعنوان یک مسلمان نسبت به فقرا نباید بی تفاوت باشیم .
وی با تاکید بر دستورات خداوند گفت: در آستانه عید نوروز هستیم و باید شادی هایمان را توسعه و از کدورت با دیگران دوری کنیم.
وی همچنین به ۱۵ اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد وبیان داشت:همه باید برای حفظ نعمت های خدادای در طبیعت تلاش کنیم و از تخریب آن اجتناب کنیم چرا که سلامت و نشاط ما وابسته به طبیعت و هوای سالم است.
حجت الاسلام عبداللهی در پایان به ۲۰اسفندماه روز ملی راهیان نوربه فرموده مقام معظم رهبری گفت: من از این حرکت راهیان نور بسیار خرسندم و این حرکت را یک حرکت بسیار بابرکتی می دانم.
وی افزود:با این اردوهای راهیان نور است که می توانیم با حماسه های شهداء و جانبازان در هشت سال دفاع مقدس آشنا شویم و روحیه شهادت طلبی و ولایت مداری را به نسل جوان منتقل کنیم که اگر چنانچه دشمن یا مستکبران عالم پای از گلیم خود درازتر وبه مرزهای ما نگاه بد داشته باشند با فرزندان همان شهداء طرف خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا