سیاسی

مادران وهمسران شهدا خالق حماسه های ماندگار هستند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین روز تکریم از مادران و همسران شهدا افزود: امروز روز تکریم از مادرانی است که ثمره وجود خود را در راه انقلاب اسلامی هدیه کردند تا ما بتوانیم امنیت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در مسئله شهادت و شهدا خود شهید ،فرزند شهید ، پدر و مادر وهمسران شهیدان نقش عمده دارند اظهار داشت: مادران وهمسران شهدا در ۸سال سال دفاع مقدس حماسه‌هایی خلق کردند که زبان قادر به تقدیر و تجلیل از آنها نیست.
وی ادامه داد: آنها در آن دوران دشواری‌ها را تحمل کردند و هم امروز در تمامی صحنه ها حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه اگرحضرت ابوالفضل (ع)در کربلا می درخشد بخاطر پرورش در دامان مادری است که با ولایت واطلاعت از امام زمانش عشق می ورزد اظهار داشت:این شیرزنان بودند که فرزندان خود را همچون ام‌البنین برای دفاع از ولایت و اسلام آماده کردند.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به دوشنبه ۱۴ اسفندماه سالگرد تاسیس کمیته امدادامام (ره) اشاره کرد و بیان داشت:کمیته امداد امام (ره)واقعا کارهای خوبی کرده اند که باید ادامه داشته باشد تا ما در جامعه چیزی بنام فقر نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه برنامه های کمیته امداد باید در قسمت هایی همچون خود کفا کردن محرومان همانند پرداخت وام اشتغال زایی ، ارائه خدمات فرهنگی و خدمت رسانی جهت رفع مشکلات فقرا پیش برود تصریح کرد : ما هم به عنوان بک فرد مسلمان نباید بی تفاوت باشیم و در آستانه عید آنها را در شادی های خود شریک کنیم تا ان شاءالله این آرزوی دیرینه ملت و دولت که زدودن فقر از جامعه است محقق شود و شاهد رفاه مادی و معنوی در زندگی باشیم .
حجت الاسلام عبداللهی در بخش دیگر از سخنان خود به ۱۵ اسفند ماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و ابراز داشت: روز درختکاری بهانه ای است برای اینکه ما به محیط زیست احترام گذاشته و آن را احیاء کنیم .
وی گفت: همه باید برای حفظ نعمت های خدادای در طبیعت تلاش کنیم چرا که سلامت و نشاط ما وابسته به طبیعت زیبا و هوای سالم است .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا