سیاسی

قاینات دارای ظرفیت هاوپتانسیل های خوب اشتغال زایی است/روند دریافت تسهیلات اشتغال زایی تسهیل گردد

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار قاینات در دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهار داشت:در سال ۹۶بنا به توصیه رهبرمعظم انقلاب وشخص رئیس جمهورباید توجه ویژه ای به بخش اشتغال وتولید شود.
وی افزود: بارها تاکید کرده ایم که یک فرهنگ نامطلوب ونادرست وطرز تلقی اشتباهی در جامعه هست که دولت حتما باید کار ایجاد کند وکار فقط ،کار پشت میزی است وهنوز نتوانسته ایم ارزش کاررا تعریف کنیم وهمه فقط به فکر کار پشت میز نشینی هستندوبه همین جهت جامعه ما یک جامعه مولد نیست .
کهن ترابی در ادامه گفت:با همت و تلاش دست اندرکاران حوزه کار و کارآفرینی درصد اشتغالزایی شهرستان خوب است. ولی مشکلی که هست؛ ذهنیتی است که مردم و اکثر نیرو های تحصیلکرده نسبت به اشتغال دارند و آن هم شغل پشت میز نشینی است و اینکه دولت را متصدی ایجاد اشتغال می دانند؛ در حالیکه دولت فقط تسهیل گر امور مربوط به اشتغال و تولید می باشد.
وی ادامه داد:در دولت گذشته متاسفانه حدود۷۰۰هزار نفر در سیستم اداری بدون ضابطه استخدام شدند وحال دچار مشکلاتی در سطح کشور هستیم
کهن ترابی بیان داشت:در زمینه فرهنگ ایجاد کار واشتغال روحانیت ورسانه ها نقش بسیار مهمی دارند ودستگاههای فرهنگی وآموزشی در این زمینه می توانندبسیار تاثیر گذار باشند.
وی افزود: شهرستان قاینات دارای ظرفیت ها، موقعیت ها و فرصت های بسیار خوبی برای اشتغالزایی و تولید می باشد که اعضای کمیته اشتغال شهرستان بایستی با فراهم نمودن بستر و زمینه های لازم، از همه این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده نمایند.
فرماندار قاینات با اشاره به اینکه بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری است؛گفت:توانمند کردن خانواده ها و افراد بیکار نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و دیگر مشکلات روحی و روانی در سطح جامعه خواهد داشت.
کهن ترابی تاکید کرد:کلیه مسئولین و اعضای کمیته اشتغال و سرمایه گذاری بایستی تمام فرایند های اداری دریافت تسهیلات اشتغالزایی و تولید را برای متقاضیان به حداقل برسانند. زیرا اشتغال پایدار با توانمند کردن افراد میسر خواهد شد.
رییس کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات در پایان خطاب به مدیران کل استانی، گفت: وظیفه همه ما مسئولین این است که روند دریافت تسهیلات اشتغالزایی و دیگر امور اداری کارآفرینان را تسهیل کنیم. لذا لازمه این کار این است که مدیران کل استانی در خیلی از موارد تفویض اختیارات بیشتری به مدیران شهرستانی داشته باشند و برخی از مجوزهای لازم را در حوزه اختیارات مدیران شهرستانی قرار بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا