سیاسی

فرزندان فرهنگیان خراسان جنوبی بورسیه «قلم چی»می شوند

به گزارش نسیم قائن ، کاظم قلم چی بنیانگذار بنیاد قلم چی درمراسم افتتاحیه کتابخانه قلم چی دانشگاه بزرگمهر قاین گفت: یکی از اهداف ما گسترش دانش وآموزش است که ساخت مدرسه،کتابخانه وبورسیه دانش آموزان مستعد ونیاز مند در برنامه کاری ما قراردارد.
وی افزود:تاکنون ۲۰۰مدرسه در سطح کشور کار شده است وبهترین کار در دانشگاهها هم ساخت کتابخانه های دانشگاهی بوده است وتعداد زیادی از دانش آموزان نیز بورسیه شده اند.
قلم چی درادامه گفت: در زمینه های آموزشی ودانش علمی هر کاری که از دست ما برمی آید انجام میدهیم.
وی درادامه اظهارکرد؛برای اولین بار در خراسان جنوبی طرح بورسیه را برای فرزندان معلمین ومدیران مدارس عشایری،مدارس شبانه روزی ،مدارس روستایی ومعلمان دبستانی اجرا خواهیم کرد.
استاد قلم چی در حاشیه این مراسم در خصوص کتابخانه مرکزی قاین که سالهاست به دلیل کمبود اعتبارات پایانی نداشته است در گفتگو با خبر نگارماگفت:در صحبتهایی که با فرماندار ومسئول نهاد کتابخانه های عمومی استان داشته ایم ،از مسئولین درخواست شده است که طرح توجیهی ارائه دهند که چه قدر کار پیش رفته است و پس از ارائه طرح ومیزان اعتباراتی که استانداری وفرمانداری مشخص کنند تا کار به نتیجه معقولی برسد ماهم درادامه پس از بررسی طرح در خصوص اتمام پروژه توافق خواهیم کرد.
وی درادامه با اشاره به این که طرح های مختلفی از شهرستان ارائه شده است گفت: پس از بررسی نتیجه به نماینده قلم چی در شهرستان ارائه خواهدشد.
کاظم قلم چی هم چنین قول داد به مدت ۳سال به هرمیزانی که آورده صندوق دخیر ه دانشجویان دانشگاه بزرگمهر باشد ۳برابر آن را به صندوق دانشجویی کمک کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا