سیاسی

فتنه ۸۸وپرونده های آن هیچ زمانی بسته نخواهدشد

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه با دعوت از مردم به تقوای الهی گفت:در۹دی باردیگر مردم در تمام کشور به دشمنان نشان دادند که از انقلاب اسلامی ایران خسته نشده اند وپشتیبان ولایت خواهند ماند .
وی با اشاره به معنای فتنه نیز اظهارداشت: فتنه در اصطلاح مردم با معنایی که در قران آمده است فرق دارد
فتنه در میان مردم به نزاع واختلاف معنی می شود وشخصی که باعث ایجاد اختلاف می شود را فتنه انگیز می خوانند .
فتنه در بین مردم اختلاف انگیزی است اما در قران کریم منظور از فتنه امتحان الهی است
امام جمعه قاین اظهارداشت:خدای متعال از ابتدای خلقت انسان اورا امتحان می کند ومی فرماید اموال واولاد شما فتنه هستند یعنی امتحان الهی هستند وبه واسطه مال وفرزندان خودتان امتحان می شوید .
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حقوق های نجومی گفت:مردم ایران از بی عدالتی که در بین برخی از افراد که حتی در دولت منصب وپستی هم دارند وحقوق های کلان دریافت می کنند ونسبت به اشخاص ضعیف هیچ نظری ندارند گلایه مند هستند وخواستار رسیدگی بهپرونده های این افراد از سوی مقامات دولتی هستند در صورتی که با گذشت چند ماه هنوز اقدام خاصی دراین زمینه صورت نگرفته است.
وی افزود:مسئولین باید به پرونده های این افراد که امتحان خوبی در نظام جمهوری اسلامی پس نداده اندوفسادهای میلیاردی داشته ولیاقت داشتن این پست ومنصب هاراندارندرسیدگی کنند.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود: با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد ۹دی در کشورگفت:دشمن متوجه باشد که مردم انقلاب خودرا فراموش نمی کنند.
وی فتنه ۸۸را یک توطئه از قبل طرح ریزی شده عنوان کرد وگفت عده ای میخواستند کاری کنند که انقلاب را ازبین ببرند اما حضور حماسی مردم در۹دی توانست یک توطئه را از ایران بردارد .
امام جمعه قاین با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در سال ۸۸گفت:دران سال اتفاقاتی افتاد ودرروز عاشورا هلهله وشادی راه انداختند وبرعلیه دین ومذهب شعاردادند اما اهل فتنه که عده ای از آنها اهل علم بودند ومحاسن داشتند ومی گفتند مااهل دین هستیم چرا این اتفاقات را در این روز محکوم نکردند وحتی از آن حمایت هم کردند ؟
حال چرا عده ای می گویند پرونده فتنه ۸۸بایدبسته شوددرصورتی که موضوعات مهمی در این پرونده ها وجود دارد وباید رسیدگی شودنه این که این وقایع به فراموشی سپرده شود.
خطیب جمعه قاین با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب گفت: رهبری بارهاتذکرداده اند که کشور ما دشمنان زیادی دارد وبرای این که این دشمنان نتوانند برکشور ما صدمه ای وارد کند باید توکل برخدا داشته باشیم ودر انقلاب اسلامی وجنگ ۸ساله با توکل برخدا به پیروزی رسیدیم.
وی افزود : به واسطه وحدتی که مردم ایران داشته اند دشمن نتوانسته است برعلیه این ملت کاری کند وباید این وحدت حفظ شودوالان زمان تفرقه افکنی واختلاف نیست وباید وحدت بین خودمان را بدون درنظرگرفتن سلائق حفظ کنیم.
امام جمعه قاین در پایان با اشاره به پیروزی هایی که در کشور سوریه حاصل شد گفت: دشمنان برای براندازی مردم مسلمان هزینه های زیادی می کنند وبارها عربستان سعودی با کمک آمریکا هزینه های زیادی برای از بین بردن مسلمانان داشته اند که پیروزی حلب آل سعودی را با شکست مواجه کرد وبه زودی شاهد پیروزی مردم یمن هم خواهیم بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا