سیاسی

غفلت مسئولین درحل مشکلات جوانان جایز نیست

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبداللهی خطیب جمعه شهر اسفدن در جمع نمازگزارن جمعه این شهر با اشاره به سالروز تاسیس رژیم اشغالگر قدس اظهار داشت: تنها راه از بین رفتن بحران های خاورمیانه نابودی رژیم صهیونیستی است.
وی حمایت بی قید و شرط آمریکا و حمایت نکردن دولت های عربی به اصطلاح اسلامی از مردم مسلمان فلسطین را دو عامل مهم در سر پا نگه داشتن رژیم اشغالگردانست و گفت:امروزه دولت های عربی نه تنها به مردم مظلوم فلسطین کمک نمی کنند بلکه به نفع دولت غاصب اسرا‌ئیل هم وارد میدان می شوند.
خطیب جمعه اسفدن اظهار داشت :امروزه کشورهای غربی درسوریه نه به دنبال پیروزی هستند ونه به دنبال پیروزی مخالفان بلکه به دنبال این هستند که جنگ ادامه یابد تا اسرائیل محفوظ بماند.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود بفرموده مقام معظم رهبری انرژی ،امید و ابتکار را سه خصوصیت مهم جوانان دانست و تاکید کرد : جوانان بایدبه این سه ویژگی جامعه عمل بپوشانند.
وی گفت : با توجه به اینکه دشمن نقشه های زیادی برای جوانان ما کشیده است جوانان باید تحصیل ـ تهذیب و ورزش رادرکنارهم داشته باشند.
حجت الاسلام عبدالهی اعتیاد به انواع مواد مخدر در بین جوانان و سرگرم کردن جوانان ما به عیاشی و خوش گذرانی از طریق ماهواره و دیگر رسانه های تبلیغاتی رااز جمله نقشه های شوم دشمن دانست و گفت : جوانی که باید مملکت خودش را حفظ و حراست کند و از نظر علمی به پیش ببرد اگرمعتادباشددر صحنه های بین المللی از عهده این کار بر نخواهدآمد.
وی با تاکید بر اینکه غفلت مسئولین در این زمینه جایز نیست افزود : مسئولین در رفع مشکلات جوانان تلاش بیشتری کنند و مشکلات بیکاری ،ازدواج و مسکن را حل کنند که جوانان سرمایه های ارزشمند نظام هستند
امام جمعه اسفدن با تاکید بر حل معیشت جوانان تصریح کرد : در اسلام پرداختن به امور اقتصادی مردم از واجب واجبات حکومت است.
از همه دستگاه ها می خواهیم دست در دست دهند و مشکلات این قشر همیشه در صحنه و متحرک نظام را بطور جدی حل کنند .
وی افزود: افزایش سن ازدواج و تمایل کمتر به تشکیل خانواده برای جامعه ما در آینده آسیب زا خواهدبودوبرای رفع این مشکلات دولت بایستی یکسری تسهیلات وتشویقاتی رادر اختیار جوانان قراردهد واصحاب رسانه هم باید دراین زمینه فرهنگ سازی کنندومردم هم باید در امر ازدواج تشریفات وتجملات را کنار بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا