سیاسی

ضرب و شتم و بازداشت دانشجویان معترض به سفر فابیوس+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جهان نیوز این تجمع که به صورت صف تک نفره و با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی شکل گرفته بود تا مصداق تجمع غیرقانونی نشود، در ابتدا با اخطار نیروی انتظامی مواجه شد.
در ادامه نیروی انتظامی با گرفتن و پاره کرده پلاکاردهای در دست دانشجویان، درگیری را عملاً شروع کرد؛ در این درگیری که خبرنگاران نیز از آن مصون نماندند، به زد و خورد نیروی انتظامی با دانشجویان رسید و تعدادی از دانشجویان در این اعتراض بازداشت شدند.
دانشجویان با اصرار بر آزادی همه دانشجویان در مقابل کلانتری تجمع کردند و نیروی انتظامی نیز تمام دانشجویان بازداشتی را ساعتی بعد آزاد کرد.
گفتنی است اتوبوس دانشجویان دانشگاه امام صادق نیز در ابتدای ورودی مهرآباد متوقف شد و از ورود آن ممانعت بعمل آمد.
شنیده ها حاکیست بسیج دانشجویی از تجمع مزبور حمایت نکرده است.
حرف ما سیاسی نیست؛ درد مردم است!
احسان ایرانمنش مسئول بسیج دانشگاه شریف ، با اشاره به تجمع اعتراضی صبح امروز دانشجویان و جمعی از مردم به دلیل حضور فابیوس در تهران گفت: ما به سختی با تلاش بسیار توانستیم زمان ورود فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه به تهران را مطلع شویم؛ چرا که می‌خواستند زمان ورود وی پنهان بماند.
وی تصریح کرد: در این جمع دانشجویان، بسیجیان، جمعی از مردم، دانشجویان جنبش عدالتخواه هم حضور داشتند و شعارهایی را که از قبل تهیه کرده بودیم به دست مان بود.
مسئول بسیج دانشگاه شریف با اشاره به پلاکاردها در دست دانشجویان به دلیل اعتراض به حضور فابیوس در تهران اظهار داشت: زنجیره انسانی با صفوف کامل را مقابل بلواری تشکیل داده بودیم و پلاکاردهایی با مضامین:«ایدز، هدیه فرانسه به ایران»، « بعد از ۳۰ سال کدام جنایت است؟ تسخیر جاسوس خانه یا انتقال ایدز»، « نه می بخشیم، نه فراموش می‌کنیم»، «فرانسه و آمریکا، سروته تحریم‌ها»، « فابیوس نوکر آمریکا، جاسوس اسرائیل»، «سلطان ایدز خوش نیامدی»،« فابیوس عذرخواهی کن»، «ورود قصاب ایرانیان ممنوع»، «قاتل فرانسوی : میراژ – ایدز – پژو» بود.
وی افزود: نیروی انتظامی به دانشجویان حمله و دست نوشته‌هایشان را پاره کرد و قصد داشت که با زور و تهدید جوانان را به درب خروجی جلو فرودگاه هدایت کند. تعدادی از دوستان‌مان را هم دستگیر کردند و ما نیز به نشانه اعتراض ایستادیم تا بفهمانیم که دوستان‌مان حرف جناحی و سیاسی ندارند.
ایرانمنش در پایان خاطر نشان کرد: انگار قرار بود کسی جلوی راه فابیوس را نگیرد و درب‌های کشورمان به روی این فرد باز باشد برخورد نیروی انتظامی با دانشجویان بسیار بد بود. مسئولان بدانند که حرف های ما جناحی و سیاسی نیست بلکه حرف ما درد مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا