سیاسی

شهید باهنر وشهید رجائی ،اسوه هایی از جنس علم واخلاق/هفته دولت بهترین فرصت برای بیان دستاوردها

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار قاین در جلسه برنامه ریزی و ستاد بزرگداشت هفته دولت اظهارکرد:شهید باهنر و شهید رجائی اسوه هایی از جنس اخلاق و علم ونمونه های بارزی از دولت مردان مردمی بودند.
وی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت:این هفته فرصت مغتنمی است که باکارها و ایده های نو وجدید وبه خصوص در فضای مجازی مردم را با اقدامات و اهداف و برنامه های آتی دولت و راهبردهایشان آشناتر کنید.
کریمی با بیان این که دولت برآمده از مردم است و مردم باید این را بیش از پیش لمس کنند که دولت در کنارشان هست گفت:عملکرد دولت را مسئولین ادارات به شیوه های مناسب تبیین واطلاع رسانی کنند.
فرماندار قاین در ادامه اظهارکرد:زمانی می توانیم بگوییم که جامعه به حاکمیت و دولت اعتماد پیدا می کند که مردم دولت را باورکنند و بتوانیم در کنار مردم قرار بگیریم ودراین صورت شکافی بین حاکمیت و مردم و دولت به وجود نخواهد امد.
کریمی بر ارائه اطلاعات صحیح ودرست تاکید کرد و گفت: باید واقعیتها به مردم گفته شود و دستاوردهای دولت برای مردم بیان شود.
وی ادامه داد: رویه کار ما در هفته دولت به این صورت خواهد بود که برای افتتاح پروژه ها عصرها برنامه ریزی خواهد شد و فقط مدیران مربوطه در مراسم حضور خواهند یافت.
کریمی گفت: باید دستاوردهای دولت در غالب کلیپ ودر جمع مردم ارائه شود تا مردم نسبت به دستاودرها و فعالیت های دولت آگاه شوند.
وی اضافه کرد: ماحصل و خروجی جلسات به سمتی باشد که امید و نشاط در جامعه تزریق شود ومردم هم به سمتی هدایت شوند که باور کنند فقط شعار نمی دهیم و قول هایی هم که به مردم داده می شود بر اساس واقعیت باشد.
کریمی اظهارکرد: در طول برنامه سوم متاسفانه کمتر از ۲۰ درصد پروژه ها را به اتمام رساندیم و امروز دولت با بیش از ۴هزار پروژه نیمه تمام مواجه است.
وی گفت: اجرای این پروژه هاکه ۱۰تا۱۵ سال طول می کشد خدمت نیست بلکه خیانت است.
فرماندار قاین با تاکید بر این که باید تلاش شود که پروژه های نیمه تمام در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام برسد گفت: درحال حاضر پروژه جدیدی تعریف نخواهد شد.
وی با اشاره به موضوع برجام و اقدام ترامپ و تشکیل مثلث شوم در خاورمیانه گفت: متاسفانه برجام به سمت نافرجام اداره شد و با یک جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه هستیم .
فرماندار ادامه داد: دراین شرایط باید هزینه ها مدیریت شود وبرای مردم در هفته دولت این موضوع باور شود که در بحث اقتصاد مقاومتی پیشگام هستیم.
وی گفت: باید به مردم اعتماد داد و باآنها نشست و برخواست داشت و مدیریت هزینه هانیز به سمتی برود که چالشی فراسوی ادارات نباشد.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کار سودمند وارزشمند برای مردم گفت: ادارات باید برنامه های شاخص خود را ارائه دهند و نظارت بر پروژه ها بیشتر و به کیفیت کار توجه ویژه داشته باشید.
فرماندار قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت:منشور گفتگوهای سیاسی را در شهرستان خواهیم گذاشت واز ظرفیت اصول گرا و اعتدال و اصلاح طلب استفاده خواهد شد و از همه طیف های سیاسی در راه توسعه شهرستان کمک خواهیم گرفت.
کریمی در پایان از کلیه روسای ادارات خواست تا پروژه هایی که قابلیت اجرا و بهره برداری دارد را جهت افتتاح در هفته دولت به ستاد معرفی تا برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا