سیاسی

سند۲۰۳۰بامبانی اعتقادی واخلاقی واجتماعی ما منافات دارد/خواستار لغو کامل سند۲۰۳۰هستیم

به گزارش نسیم قائن ، راهپیمایی روز قدس امروز در شهرستان قاینات با حضور پرشور مردم واقشار مختلف برگزار شد.
تیزکاری یکی از فرهنگیان شهرستان قاینات در حاشیه راهپیمایی روز قدس وامضای طومار لغوسند ۲۰۳۰درگفتگو باخبرنگار نسیم قائن گفت:دستور رهبری مبنی بر لغو سند ۲۰۳۰بسیار به جا وبه موقع بوده است چرا که این سند همخوانی با فرهنگ وعقایدما ندارد وباآنهامتضاد است ومواردی که دراین سند مطرح شده بود با مبانی اعتقادی واخلاقی واجتماعی ما منافات داشت وآنها می خواستند عقایدی را درنظام آموزشی تحمیل کنند که به مروربرفرهنگ فرزندان ماوملت غالب شود
وی افزود:اعتقاد ما این است که این سند باید کاملا لغو شود ودلیلی ندارد که هرچه بگویند ما اجرا کنیم وخودمان فرهنگ ،جامعه،اخلاق،گروهها وتشکل های مختلف درکشور داریم وخودشان صاحب نظر هستند ونیازی به نظرات کشورهای غربی برای ما نیست.
وی بااشاره به فرمایش رهبری در جمع دانشجویان مبنی بر استفاده از واژه آتش به اختیار گفت: این که برخی تعبیر جنگ از این واژه می کنند یک تعبیر بسیار غلط است چرا که حضرت آقا دراین جملاتشان هدفشان این بود که برای اجرای یک کار فرهنگی نیازی نیست منتظر دستورات اداری باشید
این آتش به اختیاری که حضرت آقا گفتند یعنی این که هرکسی موظف است برنامه های فرهنگی ،اجتماعی ، را بدون منتظر ماندن بخشنامه ها اجرا کنند وبه نظر من به عنوان یک شخص فرهنگی جوانان ونوجوانان تشنه این هستند که از لحاظ اخلاقی یک نفر آنهارادر صراط مستقیم قراردهد واین نیاز به بخشنامه ودموکراسی اداری ندارد.
یکی از دانشجویان داشکده پرستاری قاین نیز درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت:سند ۲۰۳۰ علاوه بر مغایرتهایی که با دین اسلام و ارزشهای انقلاب دارد طبق گفته حضرت اقا مسئله سند ۲۰۳۰ مسئله استقلال کشور است. واین مسئله استقلال خیلی مهم است.
وی گفت: مسئله سند۲۰۳۰ برای خیلی از مردم درست تیبین نشده است. که باید برای مردم روشنگری کرد
مسئله مهم دیگر اینکه این سند ننگین فقط از دستور کار شورای انقلاب فرهنگی خارج شده است وتوسط دولت باطل نشده است.وما خواستار لغو کامل این سند هستیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا