سیاسی

سرعت زیاد راننده وندیدن سرعت گیر ومیدان در بلوار بامشاد قاین حادثه آفرید+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، در ناریخ ۹۴/۰۳/۲۶درحالی که ساعاتی از نیمه شب گذشته بودوعقربه های ساعت ۱و۵۴دقیقه بامدادرانشان میدادند حادثه ای دربلواربامشادقاین اتفاق می افتد که هرچند خسارت جانی نداشت اما خسارت مالی زیادی را دربرداشت.
راننده پژوپارسی که این حادثه برایش اتفاق افتاده است اینگونه به بیان ماجرای حادثه می پردازد.
حدود ساعت ۱۱٫۵ نیمه شب نوجوانی رو که از ناحیه کف پا دچار جراحت شدید شده بود به مرکز بهداشت حاجی آباد بردیم و بدلیل اینکه احتمال آسیب دیدن تاندون های پا می رفت و عدم وجود خدمات اولیه بیمارستانی در منطقه زیرکوه مجبور شدیم ساعت ۱۲٫۵ شب به سمت قاین حرکت کنیم . پس از بنزین زدن در پمپ بنزین میدان شهید ناصری وارد بلوار بامشاد که شدم به دلیل خونریزی مریض و عجله ، اصلا متوجه اینکه به میدان نزدیک می شوم نبودم و در فاصله حدود ۱۰۰ متری میدان چراغ های کوچک قرمز رنگ و سرعت گیر را دیدم.، نتوانستم از سرعت ماشین کم کنم و متاسفانه پس از برخورد با سرعت گیر ، به شدت با میدان برخورد کرده و پس از برخورد با ۴ خودرو پارک شده در حاشیه میدان ماشینم متوقف شد. شکرخدا در این حادثه علی رغم خسارت جدی به ماشین خودم ، اتفاق خاصی غیر از اثرات کوفتگی برای سرنشینان و خسارت جزئی برای خودروهای پارک شده نداشت.
این راننده حادثه دیده ضمن تقدیر وتشکر از اورژانس ، کلانتری۱۱ و راهنمایی ورانندگی که به موقع درمحل حاضر شده بودند گفت: امیدوارم مسئولین فکری به حال وضعیت بهداشتی ودرمانی شهرستان زیرکوه بردارند که ما مجبور نشویم برای هر مشکل درمانی حتی کوچک به شهرهای مجاور برویم .
خبرنگار ما طی تماس تلفنی با جناب سرگرد کیانی رئیس راهنمایی ورانندگی قاین درخصوص علت حادثه واینکه به گفته برخی از اهالی محل نور این منطقه وحتی نورمیدان بسیار کم است گفت:درحادثه مذکور علت اصلی حادثه درواقع سرعت بالا وعدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه از سوی راننده بوده است که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است .
وی درخصوص اینکه اهالی محل از عدم نور کافی دراین محل گلایه مند هستند گفت: مدتی پیش دراین محل حادثه ای رخ داد وباتوجه به اینکه در حادثه قبلی ادارات مربوطه مقصر شناخته شده بودند طی نامه ای به شهرداری واداره برق تذکرات لازم داده شد که علائم نصب گردید ونوربلوار هم توسط اداره برق تامین شد ولذا دراین حادثه نمی توان عدم نورکافی یا نداشتن علائم رانندگی را بیان داشت ،هرچند اگر سرعت گیرها رنگ شب نما جهت هشدار وبازدارندگی مناسب استفاده شود قطعا در کاهش این حوادث موثرخواهدبود.
یکی از ساکنان محل درگفتگوبا خبرنگار اجتماعی نسیم قاین با بیان اینکه تاکنون چندین حادثه دراین محل اتفاق افتاده است گفت:بلوار بامشاد ازسمت ورودی بلوار بسیج دارای دوپیچ خطرناک بعد از پمپ گاز وتقاطع خیابان شهید نوری ابوذری است از شورای ترافیک شهرستان تقاضا داریم در این فاصله سرعت گیرهای استاندارد احداث شود تا امنیت بیشتری برای خانواده ها فراهم شود
اهالی محل نیز اظهارداشتند:همه ما همسایه ها از صدای ترمزهای رانندگان بی احتیاط که دیر متوجه میدان و سرعت گیر می شوند کلافه شده ایم و نه روز ونه شب نمی توانیم استراحت کنیم .
درخواست داریم تا این میدان نیز حداقل همانند میدان شهید مطهری که درحاشیه بلوار قراردارد از روشنایی مناسبی برخوردارشود.
یکی دیگر از افرادمحل با یادآوری اقدامات شهرداران و شوراهای قبلی و فعلی شهردر جریان احداث این میدان وضمن تشکر از شهردار وشورای شهر خواستار بازگشایی کامل خیابان جانبازان شد.
وی بیان داشت: از آنجا که این میدان نیز به نوعی از ورودی های شهر محسوب می شودامیدواریم شهرداروشورای شهر قاین با همکاری اداره برق نسبت به بهبود روشنایی و اجرای طرح زیباسازی میدان همت گمارند
این میدان هنوز نام ونشان ندارد
یکی از اهالی بلوار بامشادبه خبر نگار ما گفت: معمولا هر جا میدان ویا خیابانی احداث می شود مسئولین اول نامی را برای آن انتخاب می کنند اما میدانی که ملاحظه می کنید نه نامی دارد ونه نشانی واهالی محل به آن میدان بامشاد می گویند وپیشنهاد ما این است که با توجه به اینکه منزل شهیدان غلامعلی زاده دراین منطقه قراردارد وقبلا کوچه شهیدان غلامعلی زاده داشتیم وبا تعریض خیابان کوچه برادران غلامعلی زاده دراین طرح قرارگرفته است وبرای اینکه نام این شهدای عزیز همیشه زنده بماند نام این میدان به نام شهیدان غلامعلی زاده گذاشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا