سیاسی

راه اندازی اولین انجمن یاوران وقف با موضوع کمک به اشتغال جوانان بی بضاعت در قاین

حجت الاسلام رحیمی سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن با بیان این که جمعی از بانوان فعال شهرستان قاینات درصدد ایجاد اشتغال برای جوانان بی بضاعت هستند گفت: در جلسه ای که با حضور تعدادی از دست اندرکاران این امر در محل اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان برگزارشداهداف راه اندازی این انجمن بررسی شد .
وی بااشاره به اهداف این انجمن گفت:هدف اصلی ما ایجاد وقف مشارکتی در راستای کمک به اشتغال جوانان در شهرستان خواهد بود.
سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان گفت: این انجمن از افراد نخبه وتاثیر گذار شهرستان تشکیل خواهد شد و با توجه به موقعیت و جایگاه هایی که این افراد دارند،در زمینه ایجاد موقوفات مختلف و ترویج فرهنگ وقف میتوانند به اوقاف کمک کنند.
رحیمی افزود: از راهنمایی وحضور افراد ویاوران وقف در برنامه هایی همچون ایجاد وقف های مشارکتی،کمک به محرومین،کمک به اشتغال جوانان،کمک به تحصیل دانش آموزان ودانشجویان بی بضاعت،کمک به درمان بیماران با کمک پزشکان وپرستاران وخیرین سلامت،ایجاد موقوفات قرآنی وترویج فرهنگ قرآنی واهل بیت و… استفاده خواهد شد.
شریف نژاد از اعضای انجمن یاوران وقف در این زمینه به خبرنگار ما گفت: در اولین گام برای کمک به بانوان نیازمند طرحی در حال اجراست ودراین طرح که با همکاری برخی از خیاط های شهرستان صورت می گیرد کار پس از برش برای دوخت در اختیار این بانوان نیازمند قرار می گیرد وهزینه دوخت به آنها پرداخت می شود.
وی افزود: از آنجا که برخی از بانوان علی رغم مهارت در خیاطی اما در تامین چرخ مشکل دارند لذا از واقفین عزیز درخواست داریم تا دراین طرح مشارکتی ودر راستای اشتغال جوانان با انجمن همکاری داشته باشند.
وی از اعلام آمادگی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان در اجرای این کار خداپسندانه تقدیر وتشکر کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا