سیاسی

دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر شهرستان قاینات باامام جمعه وخانواده های شهدا و حادثه دیدگان حین کار

به گزارش نسیم قائن ، زنگنه سرپرست اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی شهرستان قاینات دردیدار با امام جمعه قاین ضمن تشکر از حضرت آیت ا… اصفهانی امام جمعه محترم شهر قاین و خیر مقدم به میهمانان و اشاره به گرامیداشت ایام پر برکت رجب و هفته کار و کارگر، به بیان روایات و احادیثی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین (ع) در منزلت و جایگاه کار و کارگر پرداخت و بر لزوم همدلی و یکپارچگی بین تمام مسئولین در جهت انجام امور و رفع مشکلات این قشر زحمتکش تاکیدنمود و افزود :نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با نام دولت وملت ؛ همدلی و همزبانی باعت شده است تا مدیران شهرستان با استعانت از فرمایشات معظم له در جهت تحقق هر چه بهتر این شعار تلاش و همت خود را بکار گیرند .
وی کارگران را جهاد گران عرصه حماسه اقتصادی و تولید ملی دانستنه و بر همدلی و همزبانی بین کارگران و کارفرمایان تاکید داشت.
در ادامه زنگنه گزارشی از اقدامات انجام شده و عملکرد شهرستان قاینات در حوزه های: تعاون، اشتغال و بیمه بیکاری، روابط و بازرسی کار ، حل و فصل دعاوی بصورت سازش بین کارگر وکارفرما و تشکلهای کارگری و کارفرمایی شهرستان برای حاضرین ارائه نمود.
در ادامه آیت ا… اصفهانی امام جمعه قاین ضمن تبریک هفته کار و کارگر به اعضای ستاد بزرگداشت و حاضرین در جلسه، بیان داشت:هفته کار و کارگر فرصتی مغتنمی است تا این قشر زحمتکش که بخش اعظم اقتصاد کشور به آنان وابسته است تقدیر و تکریم شوند.
وی افزود: در دین مقدس اسلام آیات و روایات متعددی در بیان ارزش کار و کارگرگر آمده است که نشان دهنده جایگاه والای کارگر در اسلام است.
امام جمعه قاین خواستار اصلاح قوانین مربوط به اشتغال و بکارگیری کارگران شد و ابراز امیدواری کرد مسئولین محترم دولت پیگیر رفع نواقص قوانین موجود در جهت تسهیل بکارگیری کارگران و حمایت های دولت از تولید و بهبود شرایط اقتصادی واحدهای تولیدی بخصوص در بخش کشاورزی و صنایع دستی باشند.
همچنین اعضای ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگرشهرستان قاین به دیدار خانواده های بزرگوار شهید حافظی و شهید حسنی از شهدای گرانقدر شهرستان قاینات در دوران دفاع مقدس رفتند.
در این دیدارها زنگنه سرپرست اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی شهرستان قاینات از رشادت ها و جانفشانی های شهیدان در راه حفظ تمامیت ارضی و دفاع از ناموس و شرف مردم که نتیجه آن برقراری امنیت پایدار موجود در کشور را فراهم نموده تشکر و قدردانی و برای خانواده های این عزیزان توفیق و سربلندی از درگاه ایزد منان طلب نمود.
وی در ادامه افزود: نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با نام دولت وملت ؛ همدلی و همزبانی ایجاب می نماید مسئولین در جهت رفع مشکلات مردم و نزدیکی بیشتر به آنان گام بردارند.
در ادامه این دیدارها اعضای ستاد به دیدار دو خانواده کارگر حادثه دیده در حین کار رفته و ضمن شنیدن درد دل ها و مشکلات آنان به دلجویی و تفقد از آنان پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا