سیاسی

دعوت قاینی ها بی پاسخ ماند/گلایه فرماندار ومسئولین از عدم حضور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان در قاین

به گزارش نسیم قائن ، عصر امروز فرماندار شهرستان قاین به همراه اعضای شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ازکمپ ترک اعتیاد آرام که به همت جمعی از خیرین وکمک های اداره بهزیستی شهرستان از اسفند۹۳راه اندازی شده است بازدید نمود.
مسئولین پس از حضور دراین کمپ درجلسه ای که به منظور تجلیل از معتادین بهبود یافته تشکیل شده بود حضوریافتند .جلسه ای که با گلایه های مسئولین برگزار کننده جلسه وشخص فرماندار از عدم حضور زندی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان که به این جلسه دعوت شده بود وحضور نیافته بود همراه شد.
درابتدای جلسه خزاعی رئیس اداره بهزیستی قاین گفت: این مرکز ازاسفند ۹۳با هدف کمک به معتادین راه اندازی شده است وتاکنون جمع زیادی از جوانان شهرستان دراین کمپ حضور یافته اند.
وی بیان داشت اگرچه یک سری درخواست هایی را اماده کرده بودیم تا در حضور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ارائه دهیم اما متاسفانه ایشان دعوت ما را لبیک نگفتند ولذا درخواستهایمان را به فرماندار شهرستان ارائه می دهیم وامید واریم با پیگیری های فرماندار برخی از مشکلات کمپ ومعتادین بهبود یافته حل وفصل گردد.
خزاعی افزود: محلی که اکنون به عنوان مرکز کمپ اعتیاد درنظر گرفته شده است یک مرکز اجاره ای است واستانداردهای لازم جهت کمپ را ندارد واز مسئولین شهرستان تقاضا داریم تا در زمینه ارائه زمین ومسئولین استانی از اعتبارات فنی وهمچنین از اعتبارات شورای مبارزه با مواد مخدر استان درجهت ساخت کمپ در شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.
از دیگر درخواستهای رئیس بهزیستی قاین تجهیز سالن ورزشی کمپ،تجهیز کتابخانه ،افزایش وام های خوداشتغالی به بیماران بهبود یافته و… از اهم درخواستهایی بود که رئیس بهزیستی قاین ارائه داد.
فلکی مسئول موسسه خیریه نشاط وکمپ ترک اعتیاد آرام در شهرستان با گلایه از عدم حضور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: زمانی که تصمیم بر برگزاری این جلسه گرفته شد وموضوع دعوت از مسئول استانی به میان امد عده زیادی از معتادین بهبود یافته با ابراز خوشحالی از این موضوع دراین جلسه حضور یافتند وحتی تقاضای وقت جهت ارائه مشکلات خود به مسئولین استانی را داشتند که متاسفانه دعوت قاینی ها بی پاسخ ماند
وی افزود: این افراد نیاز به این دارند که عده ای آنهارا درک کنند وبه مشکلاتشان رسیدگی کنند.این افراد زمانی که اراده می کنند که با حضور دراین مکان ها از دنیای واهی وپوچ مواد مخدر دور شوند بایستی بعد از پاک شدن در جامعه مورد اعتماد مردم ومسئولین باشند وایجاد اشتغال یکی از راههایی است که می توان این افراد را از بازگشت دوباره به سمت مواد وبلای خانمان سوز دور کرد.
فلکی گفت: برگزاری کلاس های فنی وحرفه ای وآموزش های مهارتی به این افراد واعطای وام های خوداشتغالی کم بهره یکی از راههای پیشنهادی ما به این افراد است.
مسئول کمپ آرام شهرستان قاین از عدم توجه مسئولین استانی به شهرستان گلایه کرد وافزود: همان طور که همه مستحضرید تبلیغات نقش مهمی در ایجاد انگیزه مردم برای ترک اعتیاد دارد واین ها همه هزینه برداراست وامسال ما درمرکز استان شاهد نصب بنرهایی بودیم که بالغ بر۳۰میلیون برای آن هزینه شده بود آیا شورای مبارزه با مواد مخدر استان نمی توانست حداقل ۵بنر را به شهرستان قاین اختصاص دهد
کهن ترابی فرماندار قاین دراین مراسم از عدم حضور زندی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان که علی رغم هماهنگی های قبلی دراین جلسه حضور نیافته بود گلایه کرد وگفت:عدم توجه ایشان باعث شد که ما شرمنده دوستان خود باشیم وهمین جا متوجه می شویم که مسائل شهرستان را باید با اتکا بر توان وظرفیت خود شهرستان حل کنیم
وی افزود: با نامه ای که به استانداری زده خواهد شد درخواستهای مطرح شده را بیان خواهیم نمود واز عدم توجه به مباحث شهرستان نیز دراین زمینه گزارشی ارائه خواهم نمود.
کهن ترابی در خصوص درخواست زمین جهت احداث کمپ مرکز اعتیاد گفت: پیگیری لازم را دراین زمینه خواهیم داشت وامیدواریم که بتوانیم دراین زمینه اقدامات خوبی را فراهم کنیم.
وی در خصوص آسیب های اجتماعی درشهرستان گفت: یکی از این موارد بحث اعتیاد ومواد مخدر درشهرستان است وهمه اینها به صورت علت ومعلولی در کنار هم قراردارند وباید به ان توجه شود.
وی افزود: شاید در شهرستان قاینات به دلیل وضعیت مذهبی وسنتی که دارد بسیاری از این آسیب ها مشهود نباشد اما ما کاملا مطلعیم که آسیب های اجتماعی درشهرستان روبه ازدیاد است ومامسئولین موظف هستیم که برای حل ان یا به حداقل رساندن ان تمهیدات لازم را بیاندیشند.
فرماندار قاین بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان قاین در مسیر ترانزیتی وهم مرز با کشورهای افغانستان وپاکستان است دراین زمینه مواد مخدر درمعرض خطر جدی قرارداردولذا همه دستگاههای شهرستان وارد کار شوند وبا سمن ها ونهادهای مردم نهاد همکاری لازم را داشته باشند.
وی استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد وکمک های مردمی رادر اجرای این طرح ها موفقیت آمیزدانست وافزود: با توجه به اینکه اعتبارات دولتی راین زمینه ها محدود است لذا کمک های خیرین وهمکاری سمن ها دراین مسیر موفقیت امیز خواهد بود.
درپایان از تعدادی از معتادین بهبود یافته که بیش از۶سال است پاک هستند هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا