سیاسی

داشتن وحدت و اتحاد برای توسعه استان فارغ از هر گونه گرایش سیاسی مدنظر باشد

به گزارش نسیم قائن ، محمدمهدی مروج الشریعه عصر دوشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی در شهرستان قاینات گفت: مدیران برای برنامه ها افق روشنی را بیان کنند تا بتوانیم به جمع بندی صحیح برسیم و از طرفی مطالبه گری خود را با شاخص هایی شروع کنند تا از سهم خود در اعتبارات تعریف روشنی به دست آورند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران در دولت ها زحمت کشیدند اما ارتباط ما با مرکز هنوز روان نشده است و در شرایط فعلی مدیران برای پیگیری مطالبات باید تلاش ویژه ای داشته باشند و از ظرفیت ها به خوبی استفاده کنند.
وی خطاب به مدیران گفت: ملاحظات شما را می دانم اما شما از دو ظرفیت استاندار که با هیچ کسی رودر بایستی ندارد و نمایندگان مردم در مجلس به خوبی استفاده کنید.
مقام عالی دولت در استان افزود: مردم اصل و اساس هستند و همه ما اینجا جمع می شویم تا خدمتی برای مردم ارائه کنیم و برای اینکه خدمت صادقانه و نتیجه بخشی به مردم انجام دهیم باید از مشارکت آنها به خوبی استفاده کنیم.
وی از مدیران شهرستانی خواست برای چگونگی تامین منابع مالی، جذب سرمایه گذاری، فناوری و رسیدن به بازارها مدل سازی کنند.
مروج الشریعه در ادامه گفت: شهرستان قاینات به دلیل موقعیت جغرافیایی و عبور مسافران یکی از مکان هایی است که ظرفیت بازار ۲۷ میلیونی را داراست و باید این ظرفیت را در مسیر توسعه منطقه به کار گرفت.
وی اظهار کرد: برای توسعه شهرستان باید مدل بسازیم و روش جذب سرمایه گذاری ها را پیدا کنیم، ما یک وظیفه در درون حاکمیت و حکومت داریم که وحدت و اتحاد خودمان را برای توسعه استان فارغ از هر گونه گرایش سیاسی به کار بندیم.
استاندار خراسان جنوبی افزود: ما باید یاد بگیریم و باید بدانیم که امروز هواپیمایی ماهان، اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و تنها دلیل اش این است که کرمانی ها قبل از جلسات کت سیاسی را از تن بیرون می کنند و فقط به خدمت رسانی به مردم می اندیشند و بعد از جلسه باهنرها و مرعشی ها می شوند.
وی ادامه داد: در مساله توسعه قاینات و زیرکوه همه گرایش ها و افکار باید در کنار هم قرار گیرد و این اولین وظیفه ای است که شهدا بر گردن ما گذاشته اند.

مروج الشریعه گفت: همه کردار و منش ما باید از شهدا باشد و اگر می خواهیم مدیون شهدانباشیم باید برای توسعه این آب و خاک قدم برداریم.
امروز حکومت در دست ماست و شهدا نظاره گر اقدامات ما هستند لذا قصور و تقصیر از هیچ کس مورد قبول واقع نخواهد شد.
وی تصریح کرد: امروز اشتغال، تولید و اقتصاد در صدر اولویت های کشور است و مقام معظم رهبری هم چندین سال توجه ویژه ای به این مساله دارند.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: شاهکار دولت یازدهم این بود که از ۳۰ و چند هزار واحد اقتصادی مشکل دار در کشور آمار قابل ملاحظه ای را فعال کرد و امروز هم باید تکلیف خودمان را با سرمایه گذار و مردم روشن کنیم، اگر برخی طرح ها توجیه اقتصادی ندارند معضل ها را بیشتر نکنیم و مشکل ها را با خود به راه نبریم.
وی به بازدید از طرح در حال اجرای فولاد قاین اشاره کرد و گفتد: مشکل اساسی در این طرح عدم تعامل بین مشاور و پیمانکار بود و نباید از این قضیه راحت بگذریم چون اگر بگذریم مدیون شهدا خواهیم بود زیرا تعامل نداشتن این دو ربطی به گرایش های سیاسی ندارد..
وی گفت: در بحث توسعه متوازن به ویژه در توزیع اعتبارات باید به جایی برسیم که رشد یافتگی برخی بخش های ما را دچار مشکل نکند و توسعه متوازن نکاتی دارد که نباید غفلت کنیم.
استاندار خراسان جنوبی در این نشست از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران کل میراث فرهنگی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی خواست، وضعیت طرح های نیمه تمام و واحدهای تعطیل شهرستان قاینات راهر چه سریعتر احصا کنند .
وی افزود: وظیفه ماست که واحد های نیمه فعال وفعال تعیین تکلیف شوند واگر نتوانستیم مشکل واحدی را حل کنیم، دستگاه ها برای جذب سرمایه گذار وارد عمل شوند.
مروج الشریعه اظهار کرد: خراسان جنوبی علیرغم اینکه معروف به محرومیت است اما از نظر افراد هوشمند در درجه بالایی قرار دارد و متاسفانه جای شرکت های دانش بنیان در این استان کمرنگ است که باید به سمت نظام دانش بنیان شدن برویم.
وی گفت: از طرفی باید برای نمایشگاه بین المللی منسجم و زیرساخت های مناسب در استان تدبیری بیندیشیم زیرا نمایشگاه فعلی با این زیرساخت ها یک درصد ظرفیت های ما را هم نخواهد توانست ارائه کند.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به موضوع منطقه گردشگری بوذجمهر قاین گفت: با توجه به گزارشات ارائه شده وقرار گرفتن ۵۰۰هکتاردر طرح گردشگری گفت: قطعا در این زمینه نامه ای به دولت نوشته خواهد شد ومحدوده از ۵۰۰هکتار به ۵۰هکتار کاهش پیشنهاد داده خواهد شد تا ارائه خدمات هم در این منطقه بهتر باشد.
وی افزود: در خصوص پادگان های نهبندان وقاین نیز پیگیری هایی صورت گرفته است وپس از اعلام نتیجه ،اطلاع رسانی دراین زمینه هم انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا