سیاسی

حامیان ۴.۵ میلیارد ریال به ایتام زیرکوه کمک کردند

به گزارش نسیم قائن ، خداداد مظاهری فر ز در نشست خبری با بیان اینکه در سال ۹۴ تعداد دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد زیرکوه نسبت به سال ۹۳ به میزان ۳۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: ۱۰۰ درصد دانش آموزان کنکوری تحت پوشش این نهاد (به تعداد ۹۰ نفر) در کنکور سراسری دانشگاه‌های دولتی، پزشکی و تربیت معلم پذیرفته شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری کمیته امداد نخستین مکان برای تمرکز اعانات و صدقات است، بیان کرد: در بخش مشارکت‌های مردمی در کمیته امداد زیرکوه در سال ۹۴ از تعداد ۴ هزار و ۴۱۳ صندوق صدقات اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال جمع آوری شده است و میزان کمک‌های خاص جمع آوری شده یک میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال بوده است.
مدیر کمیته امداد زیرکوه با بیان اینکه در سال ۹۴ مبلغ ۴ میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال از طرح اکرام ایتام نیز جمع آوری شده است، خاطرنشان کرد: در سایر موارد از جمله کفاره و فطریه، جشن عاطفه‌ها، طرح احسان حسینی، اطعام و افطاری، عید سعید قربان، طرح محسنین و طرح کوثر و جهیزیه مبالغ قابل توجهی نیز جمع آوری شده است.
مظاهری فر با بیان اینکه در بحث اکرام ایتام این شهرستان تعداد ۳۲۰ نفر تحت حمایت هستند، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۹۱۵ حامی، سرپرستی ۲۵۵ یتیم را بر عهده دارند و در سال ۹۴ با همکاری حامیان تعداد ۶۰۰ سبد غذایی به ارزش ریالی ۵۳۰ میلیون ریال به خانواده‌های ایتام و نیازمندان اهداء شده است.
مدیر کمیته امداد زیرکوه با اشاره به امور خدمات حمایتی این کمیته، تعداد مددجویان تحت حمایت را ۲ هزار و ۳۳۰ خانوار و ۵ هزار و ۸۴۱ نفر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته به دختران تحت حمایت در آستانه ازدواج، تعداد ۷۸ مورد جهیزیه به مبلغ یک میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال پرداخت شده است.
وی به خدمات این کمیته در بخش بهداشت و درمان اشاره و خاطرنشان کرد: در این بخش مبلغ ۶۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال هزینه شده است که در این بین برای ۲۱۲ خانوار حق بیمه تامین اجتماعی و به ۳۴۶ خانوار بیمه روستائیان و عشایر پرداخت شده است.
مظاهری فر با اشاره به خدمات انجام گرفته از سوی این کمیته در بخش امور فرهنگی تصریح کرد: خدمات مشاوره‌ای، آموزش خانواده‌ها و ارائه خدمات آموزشی، خدمات تحصیلی و دانش آموزی و دانشجویی، فعال کردن کانون جوانان پیرو ولایت و کانون موقت اوقات فراغت و فعالیت‌های اردویی با اعزام ۸۰۰ مددجوی تحت پوشش این کمیته در سال ۹۴ به اردوهای استانی و خارج استان از برنامه‌های اجرا شده در بخش فرهنگی کمیته امداد زیرکوه به مددجویان تحت پوشش بوده است.
مدیر کمیته امداد زیرکوه با اشاره به واحد اشتغال و خودکفایی این کمیته در مورد فرصت‌های شغلی ایجاد شده است گفت: در ۱۱ ماهه امسال تعداد ۱۳۴ فرصت شغلی به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۶۰۲ میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات اشتغال زائی اجرا شده که از این تعداد، ۵۴ خانوار به توانمندی رسیده‌اند.
مظاهری فر تصریح کرد: در این واحد علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی، آموزش‌های مهارتی نیز به مددجویان داده شده است که به همین منظور در سال ۹۴ به تعداد ۳۷۰ نفر خدمات مشاوره شغلی، ۱۴۴ نفر، دوره‌های آموزشی کارآفرینی و ۱۸۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال، دوره‌های آموزشی پایدار سازی و توسعه و تعداد ۱۳ نفر نیز به منظور گذراندن دوره‌های آموزشی تربیت مربی به کرج اعزام شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در واحد اشتغال در بحث تولیدات خودکفایی نیز در سال گذشته تعداد ۹۷ تخته فرش به متراژ ۳۳۱ متر مربع و به ارزش ریالی ۲ میلیارد ریال توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد تولید شده است.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا