سیاسی

توجه به استانهای کمتر برخوردار در برنامه بودجه سال ۹۶/تلاش مسئولین برای تحقق اعتبارات

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات گفت:یکی از کارهای مهمی که مجلس شورای اسلامی در بحث اعتبارات سال ۹۶انجام شد توجه به استان های کم برخوردارومحروم بود وبه عنوان مثال اعتباری که دولت برای خراسان جنوبی پیشنهاد داده بود تقریبا ۲برابر شد .
وی افزود: افزایش۷۴اعتبارات شهرستان قاینات نیز ناشی از همین قضیه توجه به استان های محروم در مجلس شورای اسلامی بود .
فلاحتی با باین این که طی دوسال گذشته اگرچه اعتبارات بر روی کاغذ خوب توزیع شد ولی متاسفانه تخصیص اعتبارات در سطح پایینی بود وفقط۳۳درصد تخصیص اعتبار داشتیم وبسیاری از پروژه های ما به سرانجامی نرسید.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه بیان داشت: یکی دیگر از پیشنهاداتی که دولت به مجلس داد بحث پروژه های نیمه تمام بود که بنا به درخواست دولت یا پروژه ها جمع شود ویا واگذار شود.
وی افزود:اگرچه با با اجرای این برنامه دولت خیالش از تکمیل پروژه ها راحت می شد واعتبارات تملک ودارایی ها در جای دیگر خرج میشد اما برای شهرهای محروم وکمتر توسعه یافته به دلیل این که نمی توانستیم پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم ودراین زمینه مشکلاتی هم داشتیم به ضرر استانهای کمتر توسعه یافته واز جمله استان خراسان جنوبی وشهرستان قاینات می شد.
فلاحتی افزود:در کلان شهرها واگذاری به نفع دولت بود اما در شهرهای کوچکی همچون قاین که جذب سرمایه گذار بسیار سخت است به ضرر ما تمام می شدکه با پیگیری های نمایندگان مختلف کشور در برنامه ششمرد شد ولذا دولت موکلف به تکمیل پروژه ها در برنامه هاشد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه ادامه داد افزایش اعتبارات استانهای کمتر برخوردار،جلوگیری از واگذاری پروژه ها وتکلیف دولت در اتمام پروژه ها یک کار ارزشمند برای مناطق مختلف کشوربود که در برنامه های امسال مجلس محقق شد.
وی تصریح کرد؛با تقسیم اعتبارات سهم هر دستگاهی مشخص شده است وبرای تحقق اعتبار همه مسئولین شهرستان باید دست به دست هم دهیم چرا که تحقق این اعتبارات شهرستانی بسیار مهم است و دولت هم باید تلاش مضاعفی داشته وما مسئولین شهرستانی واستانی هم باید برای تحقق آن تلاش کنیم.
فلاحتی بیان داشت:اولویت بندی تکمیل پروژه های نیمه تمام جزء دستور کار شهرستان قرار گرفته است وامید است که به نتیجه برسد .
نماینده مردم قاینات وزیرکوه بابیان این که اگرچه امسال با شاخصه هایی که مشخص شده است اعتبار خوبی به شهرستان قاینات داده شده است اماجای سوال است که شهرستان قاین با افزایش تخصیص اعتبارات کشوری واستانی همان ۱۲درصد سهم اعتبار سال گذشته رادارد وانتظار می رفت که امسال اعتبارات شهرستان از لحاظ درصدی افزایش داشته باشد که پیگیر موضوع در کمیته برنامه ریزی استان خواهیم بودوامیدواریم از طریق اعتبارات ملی بتوانیم سهم شهرستان را افزایش دهیم
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در پایان ضمن تقدیر وتشکر از مسئولین شهرستان قاین در توزیع عادلانه اعتبارات گفت:توجه به میزان محرومیت های داخل شهر وروستاهایی که در نزدیکی شهر قراردارد وهمچنین افزایش اعتبارات فرهنگی شهرستان واداراتی همچون سازمان تبلیغات نیز در دستور کار مسئولین قرار گیرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا