سیاسی

تشکیل پرونده برای مسئول سابق حراست بانک مرکزی به‌خاطر مسائل مالی

به گزارش نسیم قائن ، محسنی اژه‌ای درباره بازداشت برخی مدیران یا مسئولان بانک مرکزی اظهار کرد: مسئول سابق حراست بانک مرکزی، پرونده‌ای برایش تشکیل شده بود که الآن با قرار وثیقه آزاد است، مسئله مالی داشت. فرد دیگری از معاونت‌های بانک مرکزی هم بازداشت شده بود که مدیر نیست.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال دیگری درباره اعتراض مردم به گرانی‌ها افزود: من در خصوص مطلبی که گفتید توضیح خاصی ندارم و امیدواریم با همه تلاشی که می‌شود مشکلات معیشتی مردم رفع شود.
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه شهردار تهران اعلام کرده گزارش تخلف شهردار سابق به دستگاه قضایی ارسال شده است، گفت: گزارشی را دادند و در حال رسیدگی است. معمولاً پرونده‌ای که می‌آید، به بازپرس ارجاع می‌شود و بازپرس تحقیقات خود را آغاز می‌کند.
محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده محمود احمدی‌نژاد و اظهارات باهنر مبنی بر بازدستگیری احمدی‌نژاد اظهار کرد: اتفاق خاصی در آن پرونده غیر از اینکه اتهامات دیگری بر آن افزوده شده، نیفتاده و اقدام عملی دیگری به‌معنی تفهیم اتهام یا بازداشت صورت نگرفته است ولی این مسائل را می‌بینم که اتفاق می‌افتد و انگیزه فردی که قبلاً مسئولیت داشته و صحبت‌های خلاف شرع و خلاف قانون می‌کند، در فرصت مقرر خود رسیدگی می‌شود. در آن پرونده غیر از جمع‌آوری ادله بیشتر، تفهیم اتهام یا احضار یا بازداشتی انجام نشده است و از صحبت آقای باهنر هم اطلاع ندارم.
معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به این سؤال که هم‌اکنون چند نفر به‌اتهام جاسوسی در کشور تحمل کیفر می‌کنند و چرا افزایش یافته است، گفت: عددی که از قول دادستان گفتید که در حال حاضر ۷۰ نفر در زندان هستند، اطلاع ندارم و این به‌معنای افزایش نیست زیرا برخی از سال‌های قبل دستگیر و محکوم شدند.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا