سیاسی

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در آمریکا + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، مسلمانان و ایرانیان مقیم آمریکا بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و نیز سالگرد قیام پانزده خرداد را گرامی داشتند.
به همین مناسبت مراسمی در مسجد مناسس و مسجد خاتم‌النبیین(ص) و همچنین روز شنبه مراسمی در مرکز تعلیمات اسلامی در مریلند با حضور جمعی از مسلمانان و ایرانیان مقیم آمریکا کشور برگزار شد.
در مسجد مناسس پس از قرائت قرآن کریم، آقای ابوالفضل ناهیدیان, امام جماعت این مسجد ضمن تشکر از حضور ایرانیان و مهمانان در این برنامه با یادآوری نقش و تأثیر امام خمینی(ره) در کشورهای مختلف اظهار داشت: «امام خمینی با توکل به خدا و برای احیای ارزش‌های اسلامی این انقلاب پربرکت را بنیان گذاشت و همین خدامحوری امام بود که سبب شد تا در مقابل هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نیاورد و ارزش‌های انقلابی او توانست سد عظیم کمونیسم و هجوم گسترده فرهنگی غرب و استکبار را در هم شکند. او کسی بود که با خدا معامله کرده بود و اثرات این اخلاص را نیز در احیای حرکت‌های اسلامی در شرق و غرب عالم از همان آغاز نشأت انقلاب اسلامی تا همین روزهای بیداری اسلامی به‌خوبی مشاهده می‌کنیم.
حجت الاسلام سیدمحمدرضا حجازی نیز طی سخنانی در مسجد خاتم‌النبیین(ص) ضمن آرزوی بهره بردن هرچه بهتر از ایام مبارک ماه رمضان برای مؤمنین و تسلیت ایام ارتحال حضرت امام(س) گفت: تبیین اندیشه‌های امام راحل در جامعه اسلامی جلوی زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی را در ایران گرفت.
وی در ادامه سخنان خود به ذکر خصوصیات امام خمینی(ره) در رهبری و زعامت مردم ایران در تاریخ انقلاب اسلامی پرداخت و با تشریح ویژگی‌های شجاعت، فراست، تواضع، اطمینان نفس و طمأنینه حضرت امام این خصائص را قسمتی از عوامل بزرگی و زعامت ایشان دانست و تصریح کرد: این انقلاب مرهون و محصول عالمی وارسته و نستوه از شهر قم بود که به ما سه درس بزرگ دادند: دشمن‌شناسی و شیطان‌شناسی, دوم درس استقامت و بردباری و سوم درس وحدت.
وی افزود: توطئه‌ها و نیرنگ‌های دشمنان نظام اسلامی در سه دهه گذشته با وجود ولایت فقیه راه به جایی نبرده است. ولایت فقیه نتیجه رهبری ایشان بوده است که این خود این نیز از ویژگی‌های ایشان بوده است.
رفیعی تأکید کرد: نکته ظریفی که در شخصیت امام راحل متجلی بود، وحدت همه احزاب و اندیشه‌ها به رهبری ایشان بود.
همچنین روز شنبه ۱۳ خرداد دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در مرکز تعلیمات اسلامی پوتمک در ایالت مریلند برگزار کرد.
مهدی عاطفت سرپرست دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن ضمن تشکر از حضور ایرانیان و مهمانان در این برنامه به تشریح ابعاد و نقش و تأثیر امام خمینی(ره) در کشورهای مختلف پرداخت و در ادامه دکتر ساشدینا یکی از سخنرانان مراسم درباره تأثیرات قیام امام راحل(ره) در بیداری ملت ایران و دیگر ملت‌ها سخنرانی کرد.
بر اساس این گزارش، امسال مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل(ره) و بزرگداشت قیام پانزده خرداد در سه مسجد آمریکا برگزار شد.
انتهای پیام/*
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا