سیاسی

اوباما: تاثیر تحریم ها بر ایران تا سال ۲۰۲۲ باقی است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام نیوز، سایت گلوبال سکیوریتی در گزارشی به مصاحبه اوباما با روزنامه فوروارد اشاره کرد که گفته است اقتصاد ایران با رفع تحریم ها نیز تا سال ۲۰۲۲ بهبود نخواهد یافت.
این سایت نوشت: اوباما در مصاحبه اخیر خود اظهار داشته است: بهبود اقتصاد ایران پس از توافق هسته‌ای برای بازگشت به سطح قبل از تحریم‌های خود تا سال ۲۰۲۲ زمان می‌برد.
رئیس‌جمهور امریکا در مصاحبه با روزنامه یهودی فوروارد عنوان کرده است: ایران تنها برای گذر از شرایط سخت اقتصادی نیاز به ۵۰میلیارد دلار بلوکه‌شده دارد تا اقتصاد خود را سرپا نگاه دارد.
مخالفان به توافق هسته‌ای با ایران، ازجمله اسرائیل، می‌گویند که ایران بلافاصله استفاده از پول برای تقویت نظامی استفاده خواهد کرد.
گلوبال سکیوریتی افزود: اوباما عنوان کرده است: اقتصاد ایران دارای حفره‌ای است که حتی پس از توافق و رفع تحریم‌ها وجود خواهد داشت . این دلیلی است که ما با همکاری شرکای خود ازجمله اسرائیل منابع اضافی آن‌ها را مدیریت کنیم و از مصرف پول‌ها برای قدرت نظامی‌شان جلوگیری کنیم.
رئیس‌جمهور امریکا به تظاهرات معلمان و کارمندان آموزش‌وپرورش اشاره کرد و عنوان داشت: تحریم‌ها به‌خوبی ایران را به‌پای میز مذاکره کشاند که آن‌ها دلیلش را حمایت چندجانبه و درخواست جامعه جهانی عنوان می‌کنند.
اوباما گفته است: ایران دیگر نمی‌تواند تا ۱۰ الی ۱۵ سال دیگر به‌سرعت به بمب هسته‌ای دست پیدا کند زیرا بازرسی‌ها و مانیتورینگ تأسیسات هسته‌ای بخشی از توافق‌نامه است.
رئیس‌جمهور امریکا در انتها مصاحبه خود با آن رسانه اسرائیل گفته است: تا زمانی که توافق را با مراقبت و دقت دنبال کنیم مردم بادید به گذشته متوجه خواهند شد این کار درستی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا