سیاسی

انتخاب شغلم از روی حس انسان دوستانه بود/حرکات برخی از هموطنان درفضای مجازی برایمان دردناک است

به گزارش نسیم قائن ، آتش‌نشانی شغلی شریف، ارزشمند و مقدس است که با فداکاری و از خودگذشتگی و ایثار عجین شده است.
بی‌شک خدمات این عزیزان در لحظات حساس حوادث، هرگز از یاد و خاطره نجات‌یافتگان از حادثه زدوده نخواهد شدواین از خود گذشتگی جز عبادت و جهاد در راه خدا نیست و اجری بی انتها در انتظار آنان است .
اسماعیل فتاح ۱۴سال است که در شغل شریف آتش نشانی خدمت می کند.مشغول به کاری است که نه زمان می شناسد ونه مکان .
فتاح می گوید: کارما کاری پراسترس وپرخطر است واین کار عشق می خواهد تا بتوانی در آن بمانی .
وی با اشاره به حادثه پلاسکووشهادت همکارانش می گوید:هیچ دوحریقی شبیه هم نیست واحتمال هرگونه خطر غیر قابل پیش بینی وجود دارد ودر این حادثه ناگوار شاهد بودیم که آتش نشانان تهران در راه کمک به هم نوع خود جانشان را فدا کردند .
مسئول آتش نشانی قاین می گوید:آتش نشانی کار نیست،عشق است واگر کسی از روی علاقه وارد این کارنشودقطعادراین کار موفق نخواهد شد.
اوکه ۷سال است مسئولیت آتش نشانی قاین را برعهده دارد می گوید:من این کار را از روی علاقه وحس انسان دوستی انتخاب کردم واز روز اول ورود به این شغل تا حالا که۱۴ سال میگذرد بدون کوچکترین کوتاهی با افتخار به این شغل ادامه میدهم و با توفیق الهی ودعای مردم در راه خدمت به مردم تلاش خواهم کرد.
وی با اشاره به یکی از ماموریت هایش که واژگونی تانکر ۱۹هزار لیتر حمل سوخت بنزین سوپر بود گفت: دقیقا به خاطر دارم که هنگام بلند کردن تانکر با چرثقیل، همه اعم از مردم ومسئولین فاصله گرفته بودند الا نیروهای آتش نشان که در کنار تانکر در حال ریختن آب وکف بودندواینجا بودکه این شعار آتش نشانی آنجا که همه می گریزند ما ایستاده ایم تحقق پیدا میکندواین در حالی بودکه انفجار تانکر حمل سوخت وتخریب تا یک کیلومتر پیش بینی شده بود.
فتاح ضمن تقدیر وتشکر از مسئولین شهرستان قاین به خصوص شهردار واعضای شورای شهر قاین که در چندسال اخیر نسبت به تجهیز آتش نشانی قاین اقدام کرده اند گفت: اگرچه این زحمات قابل تقدیر است اما این خدمات در حدنرمال نیست وامیدواریم با رفع کمبود تجهیزات امدادی وهمچنین تامین نیروی انسانی متخصص بتوانیم به نحو احسن به همشهریان خدمت رسانی کنیم .
محمد رضا قربانی پوراز دیگر آتش نشانان قاین است که ششمین سال خدمت دراین شغل را سپری می کند.
اومی گوید: مهم ترین چیز درانتخاب این شغل علاقه است ومن هم که به کارهای عملیاتی وهیجانی علاقه داشتم این شغل را با جان ودل پذیرفتم وخودرا در مقابل هم نوع وهم وطنم مسئول می دانم وروز وشب برای کمک رسانی به مردم وهم نوعان خود آماده هستم چرا که معتقدم وقتی دستی رابه یاری بگیرم میدانم که دست دیگرم در دست خداوند است.
قربانی پور با اشاره به مواجه شدن یک آتش نشان با خطراتی همچون انواع دودهای سمی،منواکسید کربن ،خطرات صدمات فیزیکی در حین انجام کار،استرس،دیدن صحنه های دلخراش وتالم آور،وقوع انفجار و….گفت: همه اینها فقط در یک کلمه خلاصه می شود وآن هم علاقه است .
وی به یکی از سخت ترین ماموریتهای کاریش اشاره می کند ومیگوید: درسال گذشته سقوط فردی درچاهی به عمق۲۵متری را داشتیم که باید که با تجهیزات و وسایل کم وبدون صدمه بیشتر به مصدوم باید اوراازاین عمق نجات می دادیم و خوشبختانه با کمک همکاران هلال احمر این فرد مصدوم زنده از داخل چاه بیرون آورده شد و این یکی از خاطراتم درطول خدمت میباشد که جان یک انسان نجات یافت و خوشحال به آغوش خانواده اش بازگشت.
این آتش نشان با تسلیت به خانواده شهدای حادثه پلاسکو در تهران می گوید:غم از دست دادن همکاران برایمان واقعا سخت است،همه آنها برادران ما بودند وقطعا یاد وخاطره آنها برای همیشه در دل خواهد ماند اما آنچه که بیشتر دراین روزهابه عنوان یک نیروی خدمت رسان عذابمان می دهد تصویرهایی است که در فضای مجازی دست به دست می چرخد وآنجایی که یک هموطن جانش را از دست می دهد عده ای اقدام به عکس گرفتن می کنندوبا تجمعات خود حتی در امداد رسانی اخلال ایجاد می کنند واین گونه صحنه برایمان درد ناک است.
وی درپایان با درخواست از مردم گفت: ای کاش هموطنانمان به اندازه دغدغه لاغر شدن ولباس مارک پوشیدن وعلاقه به دیدن فیلم وسریال اندکی هم برای آشنایی با امداد وامداد گری وقت می گذاشتند تا حداقل در زمان بروز حادثه خود یک امداد گرباشند .
قربانی پور ضمن تشکر از مسئولین شهرستان گفت: درخواست ما فقط تجهیزات ایمنی مجهز برای ایستگاههای آتش نشانی است هرچند در شهرستان تا حد امکان امکانات فراهم است اما باید بدانیم که هیچ گاه حادثه خبر نمی کند وممکن است حادثه پلاسکوهایی نیز در شهرهای کوچکتر هم اتفاق بیفتد، پس بیایید هرکدام از ما یک امداد گر باشیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا