سیاسی

افزایش ۱۵۰درصدی کشفیات کالای قاچاق وکشف بیش از ۳ تن مواد مخدردرقاین

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ محمود زال بیکی فرمانده انتظامی قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با قدر دانی از تعامل اصحاب رسانه در عملکرد پلیس اظهارداشت :انعکاس عملکرد پلیس توسط رسانه ها بسیار تاثیر گذار بوده و این موضوع می تواند دربالا بردن احساس امنیت نقش مهمی ایفا کند.
وی ادامه داد: اطلاع رسانی به موقع،شفاف سازی و انعکاس مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهروندان از رسالت های اصلی رسانه هاست و اطلاع رسانی به موقع می تواند عامل موثری در ایجاد امنیت پایدار در سطح جامعه بوده تا احساس امنیت در جامعه افزایش یابد.
زال بیکی با تاکید بر لزوم آگاه سازی و فرهنگ سازی رسانه ها در جامعه خاطر نشان کرد : آگاه سازی عمومی ،بستر اجرای صحیح ماموریت های پلیس در پیشگیری از وقوع جرم است و رسانه ها می توانند شیوه های مبارزه با بزهکاری و پیشگیری از آن را به مردم آموزش دهند.
فرمانده انتظامی قاین در ادامه با اشاره به آمار مقایسه ای برخی از جرائم وکشفیات فرماندهی انتظامی این شهرستان از کشف ۳ تن و ۷۰۳ کیلو گرم انواع مخدر درسال جاری اشاره کردو گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۸۴ درصد افزایش داشته است .
وی از دستگیری وانهدام ۱۱ باند قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و گفت: این میزان ۱۷ درصد افزایش داشته است.
زال بیکی از کاهش ۹ درصدی وقوع سرقت در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: کشف سرقت ها در شهرستان ۱۶ درصد افزایش داشته است.
فرماندهی انتظامی قاین از تماس ۷ هزار و ۶۹۵ نفر از شهروندان با پلیس ۱۱۰ خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با ده ماه مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش داشته است.
زالبیکی از تماس ۷۷۹ نفر با سامانه۱۹۷ نیز خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با ده ماهه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است که از این تعداد، تقدیر مردمی ۲۱ درصد افزایش و انتقادات مردمی از عملکرد مامورین ۱۲ درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی قاین از کاهش ۳۲ درصدی تصادفات درون شهری از ابتدای سال تاکنون خبر داد .
زالبیکی از کشف ۱۳ میلیارد و ۲۲۰میلیون ریالی کالای قاچاق در شهرستان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی قاین در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری جلسات آموزشی در مدارس و مساجد توسط کارشناسان آموزشی نیروی انتظامی در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: تاکنون ۱۷۲ جلسه با موضوعات مختلف در زمینه پیشگیری از سرقت،پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی و .. برای اقشار مختلف جامعه برگزار و ۸هزار نسخه بروشور آموزشی در بین دانش آموزان و شهروندان توزیع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا