سیاسی

اشتباه پزشکی جان مادر باردار قاینی را گرفت/ جواب پزشکان: پیش می‌آید

به گزارش نسیم قائن ، در مراجعات پزشکی عده ای بهبودی خود را به دست می آورند و عده ای نیز متاسفانه دار فانی را وداع می گویند. اینکه خبر که عده ای در بیمارستان و روی تخت بیمارستان جان خود را از دست می دهند اگرچه ناگوار و ناراحت کننده است ولی امری بدیهی است.
اما مسئله آنجا دردناک می شود که بیماران در بازه های زمانی کوتاه و به دلیل قصور پزشکی جان خود را از دست می دهند. بیماری که به امید درمان قدم در راهروهای بیمارستان می گذارد اما به دلیل اشتباهات پزشکی، جان شیرین خود را از دست می دهد.
از این قبیل اتفاقات متاسفانه در خراسان جنوبی هم می افتد؛ همین ۲۰ روز گذشته بود که بود که یک مادر حین عمل سزارین جان خود را از دست داد.
علی شریف نژاد، همسر مرحوم زهرا کوهی نژاد در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: ما در روستای محمد آباد زندگی می کردیم؛ ۱۳ مرداد امسال صبح خانمم حالش خوب نبود؛ با آمبولانس به بیمارستان قاین آمدیم؛ ساعت ۸:۳۰ تا ۲۲:۳۰ خانمم در زایشگاه بود.
وی افزود: از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۰۰:۳۰ همسرم در اتاق عمل بود و بعد از سزارین گفتند ” حال خانمتان خوب نیست و پلاکت خونش پایین است و باید به بیرجند منتقل شود”.
این درحالی است که همسرم در آخرین لحظه خوب بود و زمانی که پرونده را به دکتر…. نشان دادم قبل از اینکه وارد اتاق عمل بشود فشار خون و ضربان همسرم خوب بوده است اما بعد اتاق عمل همه چی برعکس شد.
وی افزود: ساعت ۱۰:۳۰ روز ۱۴ مرداد با بالگرد همسرم به بیرجند منتقل شد و بعد از سی تی اسکن و آزمایش دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفت.
سه چهار ساعت حضورش در اتاق عمل طول کشید و چون خون ریزی بند نمی آمد از من اجازه گرفتند تا رحم همسرم را بردارند و بعد از این، همسرم بیهوش و به آی سی یو منتقل شد و بعد از ۵۳ روز یعنی ۷ مهر ماه سال جاری فوت کرد.
شریف نژاد تصریح کرد: برخی افراد که در اتاق عمل قاین حضور داشتند به من گفته بودند که دکتر در اتاق عمل قاین رگ اشتباهی قطع کرده است.
وی با تاکید بر اینکه اگر خانمم مشکلی در قاین داشت آنقدر زمان بود که می توانستند همسرم را به بیرحند منتقل کنند، گفت: مسوولان کم کاری کرده اند و باید برای این کم کاری خود، پاسخ گو باشند.
وی تصریح کرد: وقتی به پزشکان و مسوولان می گویم که باید دلیل مرگ همسرم مشخص شود می گویند این گونه اشتباهات پیش می آید.
شریف نژاد گفت: پرونده پزشکی همسرم، در معاونت درمان است و باید مشخص شود که علت مرگ همسرم چه بوده است چراکه همسرم نه بیماری خاصی داشت و نه در دوران بارداری آزمایش و دکتر اضافه ای رفته بودیم و آن وقت زمانی که پزشکان کوتاهی می کنند برای همسرم بیماری می تراشند.
وی تاکید کرد: ۷ مهر کالبد شکافی از همسرم صورت گرفته و من منتظر پاسخ کالبدشکافی برای علت این اتفاق هستم و تا آخرین لحظه از حق خودم در مقابل پزشکان نخواهم گذشت.
وی خاطرنشان کرد: تا قبل از اینکه اتفاقی برای همسرم بیافتد فرزندم آرام بود اما از زمانی که همسرم فوت کرد فرزندم بی قراری و بی تابی می کند.
وی با تاکید بر اینکه انتظار ما از مسؤولان این است که اتفاقی که برای خانواده و همسر من افتاد برای فرد دیگری نیافتد، گفت: برای یک عمل ساده سزارین زندگی من بهم ریخت و من همسرم را از دست دادم و این جای تاسف است که امروز ما ادعا می کنیم که به پیشرفت رسیده ایم و نمی توانیم یک عمل سزارین را به خوبی انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا