سیاسی

استقرار ۵ موکب و اعزام ۱۱۸ خادم از قاینات در عتبات عالیات

به گزارش نسیم قائن ، محمد رضا غلامی مسئول مشارکتهای مردمی ستاد اربعین و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه از اعزام ۱۱۸ نفر از خادمین شهرستان قاینات دراربعین امسال خبر داد و گفت:این خادمین آموزش های لازم را فرا گرفته‌اند و پس از ارزیابی و ساماندهی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به عراق اعزام می‌شوند.
وی با بیان این که ۵ موکب امسال در اربعین به زائرین خدمات رسانی خواهندداشت افزود: موکب‌های شهرستان قاینات تعهد اسکان ۲ هزار نفر در هر شب، پذیرایی صبحانه، نهار و شام به تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در هر روز و پخت ۱۸ هزار قرص نان در هر وعده برعهده دارند.
غلامی ادامه داد: یک موکب برای پذیرایی از زائران خارجی در مسیر عبور از خراسان جنوبی، در بخش نیمبلو ودر شهر خضری دشت بیاض راه‌اندازی می‌شود که این موکب سال گذشته بیش از ۱۰ هزار زائر پاکستانی را پذیرایی کرد.
وی بیان داشت: تاکنون بیش از پنج میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم برای اربعین جمع‌آوری شده و با توجه به پیش بینی استقبال گسترده از همایش پیاده‌روی اربعین امسال، به وسایل سرمایشی، برنج، روغن، لبنیات و غیره نیاز است که همشهریان و خیرین می‌توانند کمک‌های خود را به ستاد بازسازی عتبات عالیات تحویل دهند.
مسئول مشارکتهای مردمی ستاد اربعین با بیان این که سال گذشته ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر از خدمات موکب های شهرستان قاینات استفاده کرده اند گفت: با توجه به استقبال مردم امسال پیش بینی می شود بین ۳ میلیون و ۵۰۰ تا ۴میلیون نفر در موکب های قاینات پذیرایی و اسکان داده شوند.
موکب های شهرستان قاینات روز جمعه دوازدهم مهر با بدرقه مسئولان عازم عتبات عالیات می‌شوند و در مدت ۱۲ روز به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می‌کنند.
موکب امام رضا(ع)ویک موکب نانوایی در عمود ۸۲۳ ،موکب کریم اهل بیت قاین ویک موکب نانوایی وموکب ابوالفضل العباس آرین شهر در شهر کاظمین مستقر خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا