سیاسی

از تاخیر ۳ساعته مدیر کل بهزیستی در همایش توانبخشی مبتنی برخانواده درقاین تا عدم حضور مسئولین شهرستان درهمایش

به گزارش نسیم قائن ، مرکز جامع توانبخشی مبتنی بر خانواده (مراقبین‌ آموزش دیده) ابتدا در قالب طرح مراقبین در منزل از آذرماه۹۲وبا جذب ۲۰نیرواز سوی مرکز گوهر قاین به عنوان مجری این طرح در شهرستان قاینات به صورت پایلوت در سطح استان کارخودرا آغازکرد .
این طرح در استان خراسان جنوبی تنها در شهرستان قاینات اجرا می گردد که درراستای سیاست های سازمان بهزیستی در جهت ارائه خدمات بهترو کامل تر به توانخواهان با کمک و مشارکت خانواده بدون نیاز به مراجعه مرتب به بهزیستی می باشد.
امروز با حضور مسئولین استانی وبرخی از مسئولین شهرستانی که آمده بودند و دربین همایش جلسه را نیز ترک نمودند وخانواده های توانخواهان اولین همایش استانی توانبخشی مبتنی برخانواده به کمک مرکز گوهر وبهزیستی شهرستان درسالن فرهنگ وارشاد اسلامی قاین برگزار شد .
این همایش با تبلیغاتی که در سطح شهرستان انجام شده بود قرار بود۱۲آذر درروزجهانی معلولین برگزار شود اما به دلیل ترافیک کاری مسئولین استانی به ۱۳آذر موکول شد و امروز هم مسئولین مربوطه با ۳ساعت تاخیر درجلسه حضور یافتند .
هرچند مسئولین درابتدای حضورشان از شرکت کنندگان عذرخواهی نمودندودلیلش را ترافیک کاری دراستان وجلسه استانداری اعلام نمودند اما برخی میهمانان این جلسه افرادی بودند که به نوعی حوصله ماندن طولانی را نداشتند وبه گونه ای این جلسه برگزار شد که گاهی مواقع سروصدای کودکانی که حوصله یشان سررفته بود را میدیدم که والدین تلاش می نمودند به هر طریقی آنان را سرگرم کنند.
دراین همایش از مسئولین طراز اول شهرستان هیچ خبری نبود .نه فرماندار آمده بود ونه معاون وی،نه امام جمعه محترم شهرستان حضور داشتند ونه حتی امام جمعه موقت شهرستان.
این در حالی بود که دست اندرکاران این همایش تلاش های زیادی را برای برپایی این برنامه استانی کشیده بودند وعلاوه براینکه دعوت نامه ها به مسئولین ارسال شده بود دردیدارهایی که به صورت جداگانه به مناسبت روز جهانی معلولین انجام شده بود از مسئولین جهت شرکت دراین همایش دعوت به عمل امده بود.
دراین همایش خزاعی رئیس اداره بهزیستی قاین با ارائه گزارشی از فعالیتهای این اداره گفت: در بخش مرکزی شهرستان قاین ۱۳۰۰معلول شناسایی شده اند واز خدمات مستمروغیرمستمر بهزیستی برخوردار هستند
رئیس اداره بهزیستی قاین گفت:طرح مراقبین در منزل از یکسال گذشته در شهرستان قاین به صورت پایلوت کار خود را آغاز نمود وتوانست به عنوان یک طرح موفق در سطح استان وکشور معرفی شود.
وی معلولیت را محدودیت نداست وافزود: اگر محدودیتی وجود دارد از جانب ما وبرخی مسئولین است که قوانین مربوط به معلولین را به درستی اجرا نمی کنیم.
وی ضمن تشکر از برخی ادارات شهرستان وهمکاری شهرداری وشورای شهر قاین در ایجاد مناسب سازی معابر دربرخی از خیابانهای شهرستان خواستار بستر سازی مناسب ادارات شهرستان شد.
درادامه حسینی رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی خراسان جنوبی که خود به عنوان مدعو دراین جلسه حضور داشت با تاخیر۳ساعته مدیرکل بهزیستی که سخنران اصلی جلسه بود به ایراد سخنرانی پرداخت وسخنانی در خصوص آموزش کودکان آسیب پذیر در کنار دانش اموزان سالم ایراد نمود.
وی افزود: نظام جداسازی در آموزش وپرورش منسوخ شده است و نظام جدیدآموزش وپرورش درتلاش است تا امکانات آموزشی را در کنار سایر دانش اموزان برای افراد آسیب پذیر به خصوص نابینایان وناشنوایان درسراسر کشور فراهم نماید.
درادامه این همایش که تجربه اول شهرستان به عنوان شهرستان پایلوت استان در طرح مراقبت در منزل بود برنامه هایی توسط دانش اموان مدارس استثنایی شهرستان اجرا گردید تا زمانی که مدیر کل بهزیستی استان در جمع میهمانان حضور یافت وخیلی کوتاه ضمن معذرت خواهی از شرکت کنندگان ودست اندرکاران همایش به سخنرانی پرداخت.
مدیر کل بهزیستی استان،هدف اصلی سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با مددجویان وجامعه هدفش را ارتقاء عزت وکرامت انسانی دانست وافزود: بهزیستی هرگز به دنبال افزایش جامعه مستمری بگیر خود نیست بلکه به دنبال این است که استقلال وخود کفایی را در بین مددجویان داشته باشد .
وی بااشاره به طرح موفق مراقبین در منزل در شهرستان قاین در طی یکسال گذشته گفت: با توجه به نتایج خوبی که این طرح داشته است در صدد اجرای طرح درمرکز استان هستیم.
اکبری اظهارداشت: توجه به مسکن معلولین،تحصیل دانش اموزان ودانشجویان تحت پوشش این سازمان از اولویت های بهزیستی است که امیدواریم تا پایان امسال معلولین فاقد مسکن بتوانند منازل خودرا تحویل بگیرند.
در پایان همایش از مدجویان کارآفرین برتر ومراقبین در منزل تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا