سیاسی

احداث و تجهیز ۳۰ خانه عالم در شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از احداث و تجهیز ۳۰ باب خانه عالم در روستاهای این شهرستان خبر داد.
وی با اعلام این خبر گفت: تعداد ۳۰ باب خانه عالم در شهرستان قاین احداث و تجهیز شده که از این تعداد ۲۶ باب تکمیل و به بهره برداری رسیده و ۴ باب هنوز در دست ساختمان می باشد.
وی افزود: خانه های عالم مکان هایی هستند که در هر روستا برای استقرار مروجان مذهبی (روحانیون) و مبلغان دینی ساخته می شوند، این فضاها علاوه بر داشتن امکانات اقامتی برای مبلغان، دارای دفتر کار و محل ملاقات عمومی هم هستند.
حجت‌الاسلام علیپور ضمن تأکید بر ضرورت اهمیت احداث خانه های عالم در روستاها و مناطق محروم، وجود این خانه ها را در بالا بردن سطح بینش معنوی و فرهنگی این مناطق مهم ارزیابی کرد.
وی در ادامه خواستار همت روستائیان این شهرستان برای احداث خانه های عالم روستایی شد و افزود: استقرار مبلغ دینی در روستا یک کار ارزشمند است که می تواند در رفع مشکلات مختلف فرهنگی و اجتماعی از این مناطق اثر گذار باشد، لذا باید روستائیان دست بدست هم داده تا این بنای مقدس در تمام روستاها احداث شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا