سیاسی

۷۰۰ دهیاری خراسان جنوبی به شبکه دولت متصل شد

به گزارش نسیم قائن ، شهرام حیدرزاده ظهر امروز در مراسم افتتاح و اتصال ۷۰۰ دهیاری استان به شبکه دولت، اظهارکرد: درراستای مرتقع نمودن مشکلات روستا به لحاظ گستردگی، پراکندگی ، رفت و آمد به بخشداری‌ها و مکاتبات اداری و درخواست افراد متقاضی این طرح اجرایی شده است.
وی افزود: برای رفع این مشکل برای نخستین بار در کشور ۷۷۵ نقطه از دهیاری‌های خراسان جنوبی که ۷۵ روستا با مشکل ارتباطی روبرو بوده اند به شبکه دولت متصل شدند.
مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال ۸۵ بنا به ابلاغ رئیس جمهور، شبکه دولت در مراکز استان ها راه اندازی شد تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.
حیدرزاده بیان کرد: درمرکز استان مقررشد ۴۰ نقطه اداری به شبکه دولت متصل گردد که این تعداد به ۱۱۰ نقطه ارتقاء یافته است.
وی افزود: براساس بودجه اختصاص یافته شش شهرستان قاین، نهبندان، طبس، سربیشه، بشرویه و طبس به این شبکه متصل شده است که برای هر شهرستان ۳۰ دستگاه اجرایی پیش بینی شده است.
مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: از این تعداد روستا ها متصل شده ۱۵۰ نقطه به وسیله itsl و ۵۵۰ نقطه به وسیله دایلاپ متصل شده است.
حیدرزاده بیان کرد: این اتصالات هیچ نقطه اشتراکی با اینترنت نداشته و از امنیت بالای برخوردار می باشد.
وی بیان کرد: برای راه اندازی و اتصال دهیاریان به این شبکه هیچ گونه هزینه صرف نشده است و تنها هزینه ای جزء برای ۱۵۰ روستای که به وسیله itsl متصل شده از بودجه دفتر دهیاری ها مودم خریداری شده است.
مدیرکل فناوری اطلاعات،ارتباطات وامنیت استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: از مزایای این اتصال به شبکه دولت سرعت بالا در چرخه کاری، صرفه جویی در هزینه و وقت، صرفه جویی در مکاتبات و نقطه پررنگ آن امنیت بالای این شبکه است.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا