سیاسی

۶۷۳ تن برنج در ایام نوروز وارد بازار می‌شود/ توزیع روزانه ۱۵ تن تخم‌مرغ در خراسان‌جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، هاشم ولی‌پور مطلق ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: تنظیم بازار به معنای توزیع کالا و در اختیار قرار دادن آن به تمام آحاد جامعه نیست بلکه نقش آن کنترل قیمت‌ها است.
وی با بیان اینکه نقش دولت در تنظیم بازار کمترین حضور و بیشترین تاثیرگذاری است، گفت: دولت بخشی از کالا را برای کنترل قیمت‌ها به بازار تزریق می‌کند تا سبب افزایش قیمت‌ها نشود.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: دولت در تلاش است تا در ایام محرم، رمضان و تعطیلات نوروز اقلام مختلف به صورت عادلانه توزیع شود.
ولی‌پور مطلق با بیان اینکه در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ تن مرغ از مرغداران استان خریداری شد، تصریح کرد: در طول سال نیز هر وقت قیمت مرغ کاهش پیدا کرده ورود پیدا کردیم و مرغ را از مرغداران خریداری کردیم.
وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۶۰۰ تن جو نیز از کشاورزان خریداری شده است، ادامه داد: در طول سال یک هزار و ۴۶۶ تن مرغ وارد بازار توزیع شده که در یک ماه گذشته نیز تنها ۳۹۶ تن مرغ به بازار تزریق شده است تا قیمت‌ها کنترل شود.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسانجنوبی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۳۲ هزار و ۲۶۰ تن جو، ۶ هزار و ۹۰۰ تن سویا، ۲۷ هزار و ۵۰۰ تن ذرت و ۱۳۴ تن گوشت قرمز وارد شبکه توزیع در بازار شده است.
ولی‌پور مطلق اظهار کرد: ۶۷۳ تن برنج در ایام نوروز وارد بازار می‌شود که در مجموع در سال جاری یک هزار و ۱۱۵ تن برنج وارد بازار شد.
وی افزود: همچنین به طور میانگین روزانه ۱۱ تا ۱۵ تن تخم‌مرغ با قیمت ۶ هزار تا ۶ هزار و ۲۰۰ تومان توزیع می‌شود.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا