سیاسی

۴۲ درصد بودجه شهرداری‌های خراسان جنوبی محقق شده است

به گزارش نسیم قائن ، وجه الله خدمتگزار ظهرامروز در همایش شهرداران خراسان جنوبی در بیرجنداظهارکرد:دستگاه اجرایی به تعهد خود نسبت به شهرداری ها عمل کنند زیرا شهرداری ها باید خدمت به مردم را در سر لوحه کار خود قرار بدهند.
وی افزود: تعیین منابع درآمدی و تعیین بودجه سالانه یکی از برنامه‌های مهم شهرداری‌ها است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان بیش از ۴۳ میلیارد تومان از محل وصول مالیات‌ها به شهرداری‌ها اختصاص یافته است بیان کرد: ۲۳میلیارد تومان از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به شهرداری‌ها خراسان جنوبی پرداخت شده است.
وی افزود: این اعتبارات رقم قابل توجهی برای استان خراسان جنوبی نیست و کار شهرداری‌ها را سخت می‌کند که با این میزان اعتبار بسیار محدود به جمعیت هدف بزرگ در استان خدمت رسانی کنند .
نماینده عالی دولت درخراسان جنوبی اظهارکرد: شهرداران از ظرفیتی که شوراهای شهر دارند می‌توانند بیشترین خدمات را کسب کنند.
وی بیان کرد: هر عضو در شورای شهر قبل از انتخاب برنامه هایی برای توسعه، عمران، آبادانی شهر دارد و این برنامه ها را شهرداری مطالعه و در انجام آنها در راستای خدمت رسانی به مردم همکاری کنند.
خدمتگزار گفت: دستگاه‌های اجرایی هرچه زودتر نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری اقدام کنند.
وی افزود: اعتقاد ما بر این است که دستگاه ها دولتی به تعهد ات خود به شهرداری ها عمل کنند زیرا شهرداری ها باید خدمت به مردم را در سر لوحه کاری خود قرار بدهند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امسال اعتبار عمرانی خراسان جنوبی ۵۷ درصد تخصیص یافته و این نشانگر وضعیت عمرانی دراستان است.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا