سیاسی

گفتمان من گفتمان اعتدال و میانه روی بود/ برخی افراد تفریحات خود را مداخله سیاسی در امور شهرستان می دانند

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار سابق قاینات در جلسه تکریم و معارفه فرماندارجدید قاین اظهارکرد: در سال ۹۳ که به عنوان فرماندار قاینات معرفی شدم یک سری قول هایی را به مردم دادم و عهدهایی بستم که امیدوارم در طول این ۴ سال به عهدهای خود عمل کرده باشم و این مردم خواهند بود که در باره نتیجه کار قضاوت خواهند کرد .
کهن ترابی در ادامه گفت: یکی از عهد های من این بود که تمام تلاش خود را به کاربرم که در حق مردم خیانت نشود و در گیر باند بازی و جناح بازی نشوم .
وی ادامه داد: با خود عهد بستم که نه آدم کسی شوم و نه آدم جریان خاصی و فقط آنچه که حاکمیت و نظام بر عهده من گذاشته است را در شهرستان انجام دهم و شرمنده مردم نباشم و من نیز تلاش خود را کرده ام و نه با کسی معامله کرده و نه بازی سیاسی کرده ام و شاید اگر بازی سیاسی می کردم وضعیت الان بهتر بود.
فرماندار سابق قاین در ادامه گفت: گفتمان من گفتمان اعتدال و میانه روی بود و سعی کردم از هرگونه افراط وتفریط پرهیز کنم و شاید اولین فردی در شهرستان بودم که از اصلاحات دفاع کردم وآن هم به عنوان یک اندیشه نه دفاع از شخص
وی اضافه کرد: من دراین مدت نه از مصلحت طلبی و نه از اصلاح طلبی اجاره ای بلکه از اصلاح طلبی اصیل اصلاحات دفاع کردم و قطعا گفتمان اعتدال را در همین مسیر می بینم.
کهن ترابی گفت:اعتقاد راسخ دارم که گفتمان اعتدال ،گفتمان اصلاحات ونیاز مقتضی جامعه ماست .
فرماندار سابق قاین در ادامه انسجام داخلی بین گروههای سیاسی را از دیگر برنامه های خود در طول تصدی خدمت بر شمرد و گفت: در شهرستان قاینات تنش های سیاسی و در گیری های سیاسی زیادی حاکم بود ونه تنها افراد سیاسی داخل شهرستان درگیر مسائل بودند بلکه برخی از افراد دیگر که در شهرستان هم نبودند تفریحات خودرا مداخله سیاسی در شهرستان می دیدند .
وی ادامه داد: در همین راستا تمام تلاش بر این بود که همه گروههای سیاسی را برای توسعه شهرستان درکنار هم قرار دهیم و برای توسعه شهرستان تلاش کردم.
کهن ترابی با بیان این که کلمه توسعه را برای اولین بار من در شهرستان مطرح کردم گفت: بارها مطرح کرده ام که زیر ساخت را توسعه را فرهنگ می دانم .
وی بیان داشت: رئیس جمهور و مقام معظم رهبری هم بر توسعه پایدار تاکید دارند و حمایت از کالای ایرانی نیز در راستای توسعه است و توسعه تنها یک امر سیاسی نیست.
وی به مسئله فرهنگ اشاره کرد و گفت: با این که اعتبارات خوبی برای امورات فرهنگی در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شد اما تخصیص اعتبارات بسیار پایین بود.و با وجود این در حوزه فرهنگ تلاش فراوانی انجام شد .
فرماندار سابق قاین ادامه داد: حمایت معنوی از اصحاب هنر را در عمل نشان دادیم و قطعا اگر می خواهیم شهرستان توسعه یافته باشد باید تحول شخصیتی در تک تک افراد ایجاد شود .
دانایی محوری و فضیلت مندی موضوعات دیگری بود که فرماندار سابق قاینات به آن اشاره کرد و گفت: برای اولین بار این موضوع را مطرح کردم و باید فضیلت مندی و دانایی محوری در بین مردم شهرستان نهادینه شود .
وی به موضوع مشارکت مردمی اشاره کرد و گفت: مردم باید در حوزه های مختلف حضور داشته باشند و برای توسعه اقتصادی باید مردم را تشویق کرد و به آنها اطمینان داد که اگر در این منطقه سرمایه گذاری کنند هیچ مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد.و این باور باید ایجاد شود که ما قایناتی ها می توانیم با اتکاء به خودمان و با توجه به سرمایه های اجتماعی و نیروی انسانی توانمندی که داریم مشکلات را حل کنیم .
فرماندار سابق قاین گفت: سیاست دولت بر مشارکت عمومی مردم بوده است و درهمین راستا توانمند سازی سمن ها را در دستور کار قرار دادیم .
وی گفت: بیشترین تعداد سمن ها در شهرستان قاینات فعال هستند و نشاط اجتماعی و تحرک اجتماعی در دستور کار سمن های شهرستان قراردارد و برای نشاط اجتماعی از سمن ها استفاده کردیم.
کهن ترابی گفت: از مدیران خواستیم که در امورات سیاسی دخالت نکنند ورسانه ها را آزاد گذاشتیم وانتقادی هم به آنها نداشتیم .
ادامه داد:در مسیر قانون گرایی گام برداشتیم واز اقدامات سلیقه ای پرهیز کردیم ودهگردشی ها را افزایش دادیم و معمولا در هر دهگردشی یا افتتاحیه داشتیم و یا کلنگ زنی وسعی کردیم عمل گرا باشیم
کهن ترابی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که درحوزه های عمرانی از جمله گاز رسانی روستایی و طرح های هادی از نرم کشوری هم در طول این ۴ سال بالاتر بوده ایم گفت:در حوزه آبرسانی بزرگترین مجتمع های آبرسانی در شهرستان قاین واکثرا با دیون اجرا شده است.
فرماندار قاین به کاهش فاصله در توزیع اعتبارات بین شهر و روستا اشاره کرد و گفت: در حوزه ورزش روستایی نیز اقدامات بسیار خوبی در شهرستان قاینات انجام شده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در مسیر توسعه شهرستان با همدلی گام برداریم گفت: نکته ای که بارها مطرح کرده ام این است که برخی ازمدیران استانی دید استانی ندارند وهنوز فکر می کنند که فقط بیرجند است و استانی نیست و باید قاینات به عنوان دومین شهرستان استان به جایگاه شایسته و بایسته خود برسد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا