سیاسی

گشایش سومین نمایشگاه دانشجوئی ایران در بزرگمهر قائنات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، عصر امروز مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه ایران در بزرگمهر قائنات در محل سالن آزادی با حضور حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین و جمعی از مسئولین دانشگاه بزرگمهر و مسئولین شهرستان برگزارشد .
دکتر شفیعی میم رئیس دانشگاه بزرگمهر دراین مراسم بیان داشت: امسال برای سومین سال متوالی نمایشگاهی از آئین ها ورسومات برخی از مناطق کشوربا توجه به حضور دانشجویان از مناطق مختلف در قاین برپا می شود .
وی افزود: این نمایشگاه به منظور معرفی جاذبه های گردشگری و توانمندیهای هراستان وسوغات محلی استانهای مختلف دربین دانشجویان برگزار می شود .
شفیعی افزود: امسال نمایشگاه در ۱۰ غرفه که ۶ غرفه آن مربوط به دانشجویان دانشگاهها وموسسات آموزش عالی شهرستان و ۴ غرفه مربوط به میراث فرهنگی است برپا شده و تا ۲۸ فروردین از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در محل سالن آزادی برای بازدید عموم دایر است .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این مراسم اظهارکرد:نوع پوشش ولباس از نمادهای فرهنگی هر کشوری است و دشمنان از گذشته های دور در صدداین بودند که فرهنگ ما را تغییر دهند و پوششی که امروزه ما داریم از غرب بر ما تحمیل شده است .
وی افزود: لباس های محلی در نوع خودشان از لباس هایی که غرب بر ما تحمیل کرده است بهتر است وآن قدر واژه کشورهای عقب مانده را بر ما القا کردند که توانستند پوشش محلی ما را تغییر دهند .
حجت الاسلام رحمانی درادامه با بیان این که رسومات بر فرهنگ بسیار تاثیر گذار هستند گفت: وقتی وقتی یک ملت رسومات خود را از دست می دهد نمود فرهنگ خود را از دست داده است .
وی افزود: وقتی شخصی هویت دارد هرلباسی را که تحویل می دهند نمی پذیرد و وقتی فرهنگ را از ما بگیرند می توانند هرلباسی را که بر ما تحمیل کنند.
این نمایشگاه به همت دانشگاه بزرگمهر قائنات به مدت ۳ روزدر محل سالن آزادی برپا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا