سیاسی

گزارش تصویری/بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان قاین در اسفدن

به گزارش نسیم قائن ،شب گذشته بیستمین جشنواره خیرین مدرسه سازشهرستان قاین با حضور مدیر کل اداره نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی ، مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و همچنین خیرین نیکوکار در محل سالن ورزشی شهید ناصری اسفدن برگزار شد.
احمدی فر سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان قاینات دراین مراسم با بیان این که در شهر اسفدن ۶۵۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در ۶ آموزشگاه شهر اسفدن مشغول به تحصیل هستند گفت: کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی در برخی از مدارس این شهر مشکلاتی را برای دانش آموزان ایجاد کرده است .
وی افزود:در حال حاضر کمبود فضای آموزشی دراین شهر دست نیاز ما را به سمت شما خیرین دراز کرده است و به لطف پروردگار و به همت شما خیرین و مردم عزیز شاهد کلنگ زنی طرح توسعه دبستان عصمتیه این شهر که با داشتن ۱۸۰ دانش آموز و ۶ کلاس درسی نیازمند فضای بیشتر آموزشی بود به زمین زده شد .
سرپرست اموزش و پرورش شهرستان قاینات ادامه داد: به همت فرمانداری شهرستان نیز برای حصار کشی این مدرسه ۷۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که با تخصیص آن تلاش می شود تا مهر ۹۷ دیوار کشی انجام وهمچنین دو کلاس آموزشی به همت خیرین نیز تا مهر ماه ۹۷ آماده خواهدشد .
احمدی از ساخت کارگاه آموزشی در مدرسه قدسیه شهر اسفدن خبرداد و گفت: این امر به همت اداره کل نوسازی مدارس استان و خیرین محترم انجام خواهد شد و همچنین مدیر کل نوسازی مدارس استان قول تامین هزینه گرمایشی خوابگاه قدسیه و نمازخانه این مدرسه را دادند که جای تقدیر و تشکر دارد .
بیکی مدیر کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی با بیان این که هرساله جشنواره خیرین مدرسه ساز در شهرستانها برگزار می شود گفت:هدف اصلی ما تقدیر و تشکر از خیرین و توسعه فرهنگ مشارکت در بین مردم است.
وی ضمن تشکر از مردم شهر اسفدن گفت: با همت خیرن و مردم این شهر تا مهر ۹۷ کارگاه مدرسه قدسیه و همچنین کلاس های آموزشی در مدرسه حضرت مریم(س) این شهر ساخته خواهد شد .
درابتدای این جشنواره کلنگ توسعه دبستان عصمتیه شهر اسفدن که با کمبود فضای آموزشی مواجه است ودو کلاس آن در کانکس برگزار می شود به زمین زده شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا